Wpis z mikrobloga

@WojA: w teorii gdyby udowodnił, że Twoje nadgodziny były konieczne do funkcjonowania zakładu pracy (nieobecność kilku pracowników z zespołu można podpiąć pod szczególne potrzeby pracodawcy) to może dać Ci zwolnienie dyscyplinarne. W takim przypadku nie możesz odmówić pracy w godzinach nadliczbowych. Mało pracodawców się na to decyduje, bo dosyć ciężko to wybronić w sądzie pracy, ale taka możliwość istnieje.

Zrobiłeś bardzo głupio w mojej opinii. Premia to dodatek, który MOŻESZ dostać
@cacum3: ja pracuję w najluzniejszej firmie swiata, pracę zaczynam i kończę o której mi się podoba - zazwyczaj o 14.30 jestem w domu. Nikt mnie nie ciśnie w robocie, jestem rozliczany z wyników w sprintach dwutygodniowych, a nie z czasu pracy w firmie.

Podsumowując - czas wolny jest dla mnie najważniejszy.

Co nie zmienia faktu, że zachowanie OPa było idiotyczne. Kto mówi o jakimkolwiek ciśnieniu ze strony pracodawcy. Przecież tylko powiedział,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 93
@brck89: poki co to tylko do niego przyszedl i zapytal czy zostanie, nie mowil nic ze musi zostac koniecznie bo firma stanie, op ma sie domyslac? Co do premi to nie wiesz jaki byl uklad i zaangazowanie w poprzednim miesiacu opa? Skad wiesz czy nie #!$%@? nadgodzin i w tym miesiacu pracodawca oczekiwal tego samego? Byc moze chodzil do roboty, #!$%@? jak glupi i nawet premii nie dostal.