•  

  Czy bmw e90 z silnikiem 2.0 n46 + nowe lpg to zły pomysł?Ktoś posiada,coś napisze więcej?
  #kiciochpyta #motoryzacja #samochody

  •  
   x...o

   0

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @MlodyWilczek: e90 to ogólnie zły pomysł, tak samo jak e60.

  •  

   @MlodyWilczek: Normalnie można montować instalację LPG. To, że silnik ma valvetronic nie robi różnicy, ale internetowe eksperty piszo, że pali zawory, pęka głowica, koklusz, kołtun itd. No chyba, że tankowanie LPG będzie ujmą na honorze.

  •  
   x...o

   0

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @MlodyWilczek: w 2.5 celuj różnicy spalania nie zauważysz a w jeździe to już inne auto

  •  

   @xViro: A to już inna bajka. Nie jeździłem takim autem, ale wierzę, że silnik może słabo się odpychać przy tej masie.

  •  

   @MlodyWilczek:
   ciężko kupić zadbany egzemplarz, później bardzo ciężko sprzedać
   ja mialem e91 2006 ok 200k przebiegu
   diesel 200 koni

   frajda z jazdy i prowadzenia = super
   utrzymanie - lipa
   serwis pozakupowy 4k - żadnych poważniejszych awarii - kupa bzdur

   ciągle się coś psuło - drobnostki a to wentylator zaczął brzęczeć a to inne bzdury, a to sie wycieraczka z tyłu zablokowała. a to drzwi przestały zamykać, a to padł akumulator i tak dalej.
   auto nie było zmęczone, ale ciągle coś się z nim działo.

   ps nie jestem jedyny. kolega kupił tego
   https://www.youtube.com/watch?v=hR8jhKQLOI4 - tu jest jego historia

   ogólnie w 4 osoby kupiliśmy e90/e91 w przedziale 1/2 miesięcy i wszyscy je już posprzedawaliśmy ze stratą. ciągle coś. 2 diesle i 2 benzyny, jedna automatyczna skrzynia 3 manuale. 335i 330i oraz 2x 320d

  •  

   @MlodyWilczek: w e90 to nie paliwo jest wydatkiem, tylko części i mechanik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @MlodyWilczek: Auto udane. Ale lpg się średnio z nim lubi. Zobacz jak mała e90 z lpg jest na Allegro. Nie ma gdzie wstawić butli itp.

   +: tymeek
  •  

   @saweko: czemu niby ciężko sprzedać? Popularny model, dużo chętnych do zakupu.

   Ten Twój kolega z historii Blogomotive z takim podejściem do auta i szczęściem do mechaników (jeśli dobrze pamiętam filmik) to nawet w Golfa 4 załadowałby w kwartał 10 kafli.
   Jeśli chcesz mieć 10-14 letnie auto w idealnym stanie to naprawde trzeba kupić albo wybitnie dobry egzemplarz, albo mieć studnie pieniędzy. Albo zmienić podejście i jakieś niegroźne pierdoły odpuścić (w moim przypadku błąd grzałki filtra paliwa z którym bujam się 2 lata).

   Masa ludzi jeździ E90 i E60 i jest zadowolona. Sam mam chwilowo dwa E60.
   Nigdy nikogo na siłę nie będę na ten samochód namawiać, bo trzeba wiedzieć na co sie piszesz - są stosunkowo skomplikowane, części dość drogie, elektronika dokucza. Jak do tego dojdzie jeszcze stary silnik diesla albo chujowy mechanik to mamy przepis na duże rachunki i słabą opinie o modelu.
   Z drugiej strony troche ciężko o dobrze jeżdżące auto, którego koszty utrzymania nie będą duże.

   +: piochux
  •  

   @KeepCalm: cieszę się że jesteś ze swojego auta zadowolony.

   co do twojej oceny ze sprzedażą to wcale tak łatwo go sprzedać nie jest. Jest ich dużo na rynku, bardzo dużo skręconych, więc jak chcesz być uczciwy jak np. ja to masz problem. Oczywiście opuszczając mocno z ceny się da ale nie o to chodzi. Ja swoje BMW sprzedawałem 3 miesiące, aż w końcu oddałem gościowi, co zrobił z niego 'igiełkę' i dopiero odezwały się 2 osoby. Wcale nie było drogo wystawione a na koniec sprzedałem z dużą stratą, nie liczę w ogóle tego co w nie włożyłem.

   Co do kolegi od blogomotive to mechaników miał 2ch ztcw. Jednego kolege, który rzeczywiście cośtam źle zrobił a drugiego to słynny zakład Bimmer Service z Piastowa, który raczej uważany jest za dobry.

   Nie twierdze, że niema zadowolonych ludzi, ja ogólnie odbiór tego auta mam pozytywny, fajnie jeździło, ale niestety coś tam się psuło non stop. To samo u kolegi i jeszcze 2ch innych. Można ignorować bzdury, ale np. czujnik wypoziomowania xenonow, który padł mi 2 razy to jest już problem.

   Miałem już pare innych aut i mój 18 letni Focus(który jest ze mną od 8 lat) psuje się mniej niż 11 letnie e90.

   Jednocześnie, jak już nadmieniłem, to nie są tylko moje doświadczenia tylko aż 4 osób. Nikt z nas nadmiernie nie oszczędzał na zakupie, kupowaliśmy raczej średniaki, ja kupiłem od kolegi kolegi, który powiedział mi wszystkie wady o jakich wiedział w momencie zakupu.

   Super auto do jazdy, słabe auto do utrzymania

  •  

   @MlodyWilczek gaz jest zawsze dobrym pomysłem, szczególnie w BMW. Odkladaj sobie na naprawy xD

  •  

   @MlodyWilczek Mam taki samochód, w pierwsze pół roku poszło 5k, sprzęgło plus dwumas 3400zł, wszelkie uszczelki silnika lecą, błąd silniczka valvetronic ceny części 700zł, robocizna moja. Ogólnie BMW ma ceny niektórych części z kosmosu, tak jak piszą koledzy, szykuj dużo kasy na naprawy, samochód raczej nie warty zakupu, chyba że masz dużo zbędnej kasy na naprawy:) Teraz coś jest nie tak znowu, na ssaniu silnik ma drgania czuć w środku i słychać, po spadku obrotów drgania ustają, zastanawiam się nad sprzedażą ogólnie, chcesz kupić?

Gorące dyskusje ostatnie 12h