•  

  XXI wiek, co to sie porobiło! A ja nadal wolę ZAWSZE wydanie papierowe :)
  BTW to jest taniej za nowe papierowe wydanie niż używki na OLX xD

  Jeśli ktoś chce to łapcie: https://www.swiatksiazki.pl/catalogsearch/result/?q=bezos

  #ciekawostki | #ebook | #ksiazki | #ksiazka | #ecommerce | #sklepyinternetowe

  źródło: bezos.PNG

  •  

   @Saeglopur: i ta 90% piraci ebooki wiec taniej wychodzi

  •  

   @Saeglopur: także zauważyłem że cena e-booka niczym się nie różni od wersji papierowej. Ale ten przypadek to jest chore i wcale nie zachęca ludzi do przechodzenia na wersje bardziej ekologiczne... Jaki jest "koszt" wyprodukowania e-booka porównując do papierowej? Praktycznie żaden.

  •  

   i ta 90% piraci ebooki wiec taniej wychodzi

   @tatagimpera: Rok 2018 a ludzie piracą nadal? Przecież to trzeba się więcej nawyginać i nakombinować przeważnie niż faktycznie by sie poświęciło czasu na subskrypcje, zakup czy wydanie papierowe. Ale nie powinno to dziwić bo widzę w PL mase podobnych absurdów - ktoś przepłaca czy poświęca wiecej zasobów tylko dlatego że ma we krwi kombinatorke i cwaniactwo xD

   Jaki jest "koszt" wyprodukowania e-booka porównując do papierowej? Praktycznie żaden.

   @Atexor: Koszt wydania książki papierowej też jest praktycznie żaden. Wiekszość kosztów to sama promocja, dystrybucja, mistyfikacja, sytuacja. Mimo wszystko jednak e-book nie powinien być wg mnie tańszy tylko o 'produkcje i dystrybucje', powinien być znacznie tańszy a nie jest nawet o te koszty.

   Osobiście wolę odpocząć od ekranu przy którym jestem i tak prawie cały czas więc papier jest mega praktyczny. E-inki średnio mnie przekonują a już najgorsze jest to że człowiek nie ma poczucia że 'brnie' czy 'postępuje' przez książke/gazete/wydruk.

  •  
   r......7

   +1

   @Saeglopur: @Atexor: porównywanie promocji papieru za dychę jest bez sensu. Na papier masz takie rzadko i najczęściej w markecie w koszu jak coś się kończy (przy czym też można się obkupić w bardzo ciekawe rzeczy, szczególnie w Auchanie).
   Na ebooki takich promocji jest pełno każdego tygodnia, często na całe serie czy wydawnictwa.

  •  
   r......7

   0

   @Saeglopur: i jeszcze jakaś strona z dupy bo ten ebook jest 10 zł taniej do kupienia.
   https://upolujebooka.pl/oferta,40373,jeff_bezos_i_era_amazona_sklep__w_ktorym_kupisz_wszystko.html

  •  

   @rudy2007: Nic nie wykluczam! Jest możlwie :) Ale to wg mnie nadal za dużo jak za elektroniczne wydanie, póki co to jest chyba kierowane tylko do mega zwolenników e-czytników i jest miejsce na taką marżę. O masowej skali adaptacji jeszcze chyba nie ma mowy choc moge sie mylic, sprawdze z ciekawosci jaki % jest sprzedazy w e-wydaniach.

   To trochę jak z utworami na iTunes za .99 centów - początkowo rewolucja i nawet wychodziło taniej i tak ale to nadal było drogo, dziś się rynek dostosował ale też co ciekawe kompletnie zmieniając model rozliczeń.

   Ciekawe rzeczy :D

  •  
   r......7

   0

   @Saeglopur: bywało jeszcze taniej, za 16 zł najmniej, to już chyba nie tak źle.
   Co do cen to sporo kosztów jest wspólnych, ebooka by nie było gdyby nie Brad Stone i praca amerykańskiego wydawnictwa a potem tłumacz i praca polskiego wydawnictwa. Do tego na ebooki masz dużo wyższe podatki - 23%, na książki bodajże 5.
   Co do rynku to jest kilka % w Polsce ale widocznie i tak się opłaca. I rynek jest dużo fajniejszy niż tam gdzie jest monopol amazona - dużo rywalizujących księgarń ebookowych, abonament Legimi.
   A tu niedawny przykład ile czasem ebooki kosztują. ;P

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: easycaptures.com

  •  

   Do tego na ebooki masz dużo wyższe podatki - 23%, na książki bodajże 5.

   @rudy2007: I to jest chore. A niestety biorąc pod uwage co się dzieje w kraju to jeśli miałoby się zmienić coś w tej kwestii to już raczej podniesienie do 23% na zwykłe książki, niż uznanie e- za też objęte niższą stawką.

   Tak tak, nie neguje tych wysokich wspołnych kosztów, wręcz tam wyzej pisałem że sam druk książki to znacznie mniejszy koszt niż się komukolwiek wydaje :) Myślę że wręcz złotówki pojedyncze, do 5zł?

   +: r......7, Freakz +1 inny
  •  
   r......7

   +3

   @Saeglopur: no właśnie kiedyś widziałem w wybiórczej artykuł na ten temat, były wykresy i druk to był mały %.