Wpis z mikrobloga

@emilkos8:

od dzisiaj sprzątaczka zarabiać będzie więcej niż nauczyciel stażysta


i bardzo dobrze - nauczyciele to w większości ludzie którzy uważają się za lepszych od innych - moja mama pracowała w szkole (nie jako nauczyciel) i mówiła że na każdej imprezie integracyjnej nauczyciele trzymali się z dala od reszty pracowników bo uważali że są od nich lepsi :/

najgorsze jest to że nawet nauczyciele z powołania z czasem się tacy stają
na każdej imprezie integracyjnej nauczyciele trzymali się z dala od reszty pracowników bo uważali że są od nich lepsi :/


@blogger: to chyba zależy od danego środowiska, bo np. u mnie w szkole na jakichś imprezach, to sprzątaczki i kucharki się izolują właśnie :P A może to tylko kwestia percepcji ;)
@emilkos8: może tak a może nie - sam fakt że nauczyciel w szkole średniej - często zwykły typ z tytułem magistra, każe do siebie mówić: "Panie Profesorze" mówi duużo o tym środowisku.
U siebie w pracy miałem stażystkę - która po studiach uważała się za nie wiadomo kogo, bo uczyła się na nauczycielkę.
Czaisz? ta mentalność pojawiła się jeszcze PRZED podjęciem zawodu - wystarczyło tylko trochę praktyk w szkole.
@emilkos8: Na szczęście zawsze możesz się przebranżowić na sprzątaczkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to w sumie jest trochę smutne, kiedyś zawód nauczyciela wiązał się z jakimś prestiżem.