Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ojciec dzwoni do mnie, że się z matką pokłócił i czy może na parę dni przenocować u mnie. Nie ma sprawy z rodzicami od zawsze miałem dobry kontakt. Pierwszy raz taka sytuacja odkąd pamiętam nigdy nie było tak ostro żeby się ojciec wyprowadzał. Nie drążę matka się odezwie w razie czego. Te parę dni zmieniło się w półtorej miesiąca, w międzyczasie moja 16 letnia siostra, która została z matką zdała mi relację. Otóż, ojciec przeżywa kryzys wieku średniego, niektórzy kupują sobie motor albo jakieś sportowe autko ale nie mój ojciec, o nie. Ojciec sprawił sobie nowego pieroga o 12 lat młodszą babkę od niego. Pytałem się matki czemu nie powiedziała mi o wszystkim, jej argument był taki, że ja mam teraz swoje życie i nie chciała mnie tym obarczać. Postanowiłem, że ojciec wylatuje z mojego domu bo nie chcę mieć z nim nic wspólnego, jak go beształem jak psa to się nawet nie odezwał nie miał odwagi, zabrał tylko rzeczy i tyle go widziałem. Mam nadzieję, że zrobiłem dobrze bo sumienie mnie gryzie strasznie.

#zwiazki ##!$%@?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 20
MocnyZiomek: Są możliwe trzy scenariusze. W pierwszym happy end i pogodzenie się rodziców. Drugi, w którym twoja matka do końca życia będzie samotna. Trzeci, w którym twoją matkę zaczną posuwać obcy faceci.

Na twoim miejscu wolałbym pierwszy. Ty postawiłeś na dwa ostatnie.

i co teraz?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
@AnonimoweMirkoWyznania

Są możliwe trzy scenariusze. W pierwszym happy end i pogodzenie się rodziców. Drugi, w którym twoja matka do końca życia będzie samotna. Trzeci, w którym twoją matkę zaczną posuwać obcy faceci.


Aha, czyli zgodnie z tą logiką ojciec który zdradził matkę jest ok, pomijamy ten aspekt i ona mu musi wybaczyć. Ale broń Boże matka nie może mieć innego faceta. Ojciec młodszy pieróg ok, matka hurr durr nie.
@AnonimoweMirkoWyznania: wydaje mi się, że najlepszą opcją w tej patowej sytuacji byłoby abyś póki co nie stawał po żadnej ze stron. To, co dzieje się między Twoimi rodzicami, z ich związkiem i miłością to jest stricte sprawa między nimi. Oczywista oczywistość, że możesz mieć żal do taty, że tak odreagował swój kryzys wieku średniego, możesz być na niego zły i czuć się zawiedzionym. Wskazane nawet abyś mu o tym powiedział co
SpoconyPan: Wiesz co jest najsmutniejsze w tej historii? Facet mógł was wszystkich kopnąć w tyłek i zacząć nowe życie pełne przygód, w którym jedynym zmartwieniem byłyby wasze mniej lub bardziej skuteczne próby wyciągania ręki po alimenty.

Jednak zebrało mu się na sentymenty, a rodzina cały czas była dla niego ważna i chciał mieć z tobą kontakt.

A ty go wyrzuciłeś ze swojego życia co było możliwe tylko dlatego, że on nie
WiedźmińskaRozowypasek: gdy w przyszłości będzisz mieć dzieci i okaże się, że są bardziej rozwiązłe od ciebie wtedy też powyrzucasz je z domu i powiesz im, że nie chcesz mieć z nimi nic wspólnego? inna sprawa, że dzieci patrzą jak rodzice traktują dziadków i nie zdziw się, gdy pewnego dnia twój syn wyrzuci ciebie z domu za to że coś mu się w tobie nie spodoba

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
OP: @lezkaniebieska @WiedźmińskaRozowypasek @qcrimson @Camel665 @SpoconyPan
To nie jest sytuacja win-win ale ani ja ani matka za nią nie odpowiadamy. Natomiast dramat całej sytuacji dodatkowo polega na tym, że on mnie całe życie uczył odpowiedzialności więc czas by sam odpowiedział za to co zrobił i wziął na siebie całą odpowiedzialność. Siostra mi mówiła, że z matką to miała jazdy po tej całej sytuacji, że praktycznie po ścianach chodziła bo całe
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zrozumiałe, Twój żal i zawód, ale nie uwazasz, że to nie Ty jesteś od karania go za to co zrobił? Nie sądzisz, że zbyt mało wiesz o relacji między Twoją mamą i Twoim tatą, aby decydować się na skreślenie go ze swojego życia? Może działo się wiele rzeczy, o których nie wiesz. Piszesz, że byli wzorowym małżeństwem, tak to widziałeś, a jednak wydarzyło się coś zaprzeczającego temu. Są jakieś
SzklanyEskimos: takie podejście jest nieco niezdrowe i podobne do muzułmańskich rodzin, które jednocześnie kochają swoje córki, ale tak samo za podobne występki je karzą i uważają, że to nie oni są okrutni tylko córka sama zapracowała na konsekwencje i jest im przykro, że córka ich zawiodła, bo ośmieliła się mieć życie seksualne wg własnych zasad, a nie wg reżimu narzuconego przez rodzinę

tak samo wkręciłeś sobie honor rodziny i w imię
MeksykańskiObywatel: Szkalujesz ojca, bo uroiłeś sobie, że macie prawo zabraniać mu młodszych pierogów. Wyobraź sobie odwrotną sytuację, że to on postanowił, że nie wolno uprawiać ci seksu pozamałżeńskiego i masz żyć w czystości przed ślubem. Byłoby ci miło jakby nazywał cię kanaliami i wyrzucał cię z domu za to, że ośmieliłeś się złamać rodzinne zakazy?

Zaakceptował: kwasnydeszcz}
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wierze w to co czytam. Wykopki chyba postradały rozum. Ojciec OPa bezczelnie kłamał i wymigiwał się od odpowiedzi w dodatku przerzucając problem na matkę "Wiesz jak to kobiety, czasem lepiej się odsunąć" jakby to ona odwalała maniane. Nie wyobrażam sobie być lojalnym synkiem po takim czymś, a pieprzenie, że to sprawa między żoną a mężem jest idiotyczne. Typ zranił całą rodzinę swoim zachowaniem, zniszczył psychicznie matkę OPa i jeśli