Wpis z mikrobloga

@Guardis: @Guardis: W tym modelu częścią zamienną jest to:

https://abcdeal.pl/p698,palmrest-klawiatura-podswietlana-lenovo-ideapad-y700-15isk-ap0zf000300.html

koszt wymiany szacuję na około 100 zł Ty zapewne wypatrzyłeś sam wkład, ( https://archiwum.allegro.pl/oferta/klawiatura-lenovo-ideapad-y700-y700-15isk-led-k127-i7024050513.html ), którego wymiana jest upierdliwa i łatwo ją spieprzyć bo kołki fabryczne które trzymają wkład w obudowie są jednorazowe i później trzeba kombinować i bawić się w klejenie a ty wrócisz za miesiąc że ci się klawiatura zapadła do środka laptopa. Uważam że nie powinno się wymieniać samego wkładu (no chyba że montujesz go w nowym palmreście) bo to jest prowizorka. Ja proponuje klientom jedynie wymianę całości (obudowa - palmrest z klawiaturą) bo nie chcę się później bawić w reklamacje.

Poza tym jeszcze jedno, taki wkład musisz wkleić do obudowy, w związku z tym tracisz gwarancje na niego bo nikt jej tobie nie uzna jak zobaczy że jest poklejona.

Fabrycznie te wkłady są mocowane na plastikowe nity.
  • 4
@grzylen: Usunąłem tamten wpis bo nikt nie odpowiadał, dzięki za odpowiedź. Niestety w moim przypadku panowie zrobili tą jak to mówisz "prowizorkę", z wymianą samej klawiatury.. Oby nic się z nią nie stało:|
@Guardis: no niestety masz pecha bo naprawa jak trzeba jest droga w tym modelu.
Ale jak zrobili to starannie to:
1) musieli za to skasować > 100 zł
2) będzie dobrze działać - nie przejmuj się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grzylen: Bo jeszcze mnie zmartwiło, że zadzwoniłem do innego serwisu w mieście z pytaniem ile oni wzięliby za wymianę klawiatury, to mówili, że jak mało roboty to 30 zł, a jak już dużo kręcenia itd. to nie więcej niż 50 :| To się wkurzyłem, że tamci wzięli ponad 100, ale jeśli mieliby zrobić to dobrze, to już niech będzie :> Kosztowna naprawa jak za wylanie naprawdę niewielkiej ilości wody..
@Guardis: Ci co za 30 zł chcieli zrobić na bank nie wiedzieli że to taki model albo mają małe doświadczenie albo chcieli przyciągnąć klienta i później powiedzieć: uuu panie jednak nie 30 a 200 znam takie przypadki

Owszem są modele gdzie klawiaturę ściąga się w 15 s to tam można zrobić to za 30 zł ale nie u Ciebie