Wpis z mikrobloga

Plusujcie mojego pieseła! Tydzień temu okazało się, że w wieku 12 lat dopadła ją cukrzyca. Pieseł dzielny chociaż chwilowo wygląda jak 7 nieszczęść (dużo diagnostyki- ogolone 2 łapy, brzuch i część ucha do badań krwi i USG, dobieranie dawki insuliny). Mnie też mozecie plusowac, bo w 7 dni musiałam totalnie przeorganizowac swoje życie i pracę, tak aby móc sprostać nowej rutynie dnia z cukrzycą w roli głównej.
Przy okazji uczuluam wszystkich piesełowych Mirkow na objawy takie jak: nadmierne picie, sikanie, ospałosc, chudniecie przy jednoczesnym apetycie oraz weterynarzy konowałów, którzy wszystko potrafią zrzucić na wiek psa :(

#psy #cukrzyca #piesel #dziendobry
vanda_el - Plusujcie mojego pieseła! Tydzień temu okazało się, że w wieku 12 lat dopa...

źródło: comment_sYLWaQp9twHBRjDpcf2ruayzxOpHXh8U.jpg

Pobierz
  • 24
@vanda_el Moja sunia umarła na cukrzycę,na koniec już straciła wzrok i z 4 piętra trzeba była ja znosić.
Zapytaj o specjalne karmy dla psiaka.
Powodzenia.
  • 1
@wrzesien: na razie nie mierzę, w poniedziałek będziemy robić to u veta + znowu krzywa cukrowa. Jak będę mierzyć tego jeszcze nie wiem- myślę, że kupię po prostu glukometr.
@matti05: Insuliny na razie używamy Canisulin.
@ujekF: specjalna karma byłaby super, kupiłam małe opakowanie na test- nie chce tego jeść, nigdy nie przepadała za suchymi karmami. Pozostaje mi gotowanie w domu, w oparciu o niski indeks glikeniczny.
@maslon: nigdy nie zastanawiałem się jak finansowane są glukometry czy peny, bo o ile jasne jest, że paski i insulinę pokrywa NFZ tak tutaj bardziej bym się skłaniał ku producentom/dystrybutorom