Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (38)

 • avatar

  Milan Borjan – kanadyjski bramkarz pochodzenia serbskiego, grający w klubie Crvena zvezda i aktualnie w reprezentacji Kanady. Urodził się w 1987 roku w Kninie, z którego musiał uciekać razem z rodziną w sierpniu 1995 roku, gdy chorwacka armia rozpoczęła w Krajinie czystki etniczne (aka Operacija Oluja) w wyniku których 150-200 tysięcy serbskich cywili opuściło swoje domy. Rodzina Borjanów przez 5 lat mieszkała w Belgradzie, a w 2000 roku wyemigrowała do Kanady.

  Wczoraj w meczu Chorwacja-Kanada kibice "vatrenich" skandalicznym transparentem przypomnieli mu traumę z dzieciństwa. Na tym plakacie nic nie jest przypadkowe: Knin, rok 1995, John Deere czyli marka traktorów (tym środkiem transportu uciekali serbscy cywile przed chorwackim wojskiem), i przekręcone hasło: "Nothing runs like Borjan".

  W odpowiedzi pokazał im "tri prsta", czyli serbskie pozdrowienie wywodzące się z prawosławia (trzy palce = Trójca Święta). Po przegranym meczu, po którym Kanada pożegnała się z mundialem, Borjan powiedział że nie będzie komentował tej sytuacji. Dodał tylko że jego numer telefonu wyciekł do chorwackich kibiców, i otrzymał ponad 2500 obraźliwych wiadomości.

  #mundial #mecz #serbia #chorwacja #jugoslawia
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • odpowiedzi (31)