Wpis z mikrobloga

Cześć, czołem i szczęść Boże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak sobota, to #naukowcywiary, czyli cykl tekstów, przybliżających nam znamienitych członków Kościoła oraz ich osiągnięcia dla nauki i rozwoju cywilizacji, jaką znamy dziś.

https://www.wykop.pl/link/4367947/alkuin-czyli-jak-kosciol-wprowadzil-interpunkcje-i-ocalil-dziela-antyczne/
Tym razem padło na Alkuina - mnicha, który pomógł zachować dobytek antyczny dla przyszłych pokoleń oraz wprowadził do pisowni małe litery czy interpunkcję, ułatwiając odczytywanie tekstów naukowych wszystkim pokoleniom po nim.

Moim zdaniem, osoba warta uwagi, bo bez niego nie mielibyśmy dziś aż tylu dzieł z okresu starożytności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#naukowcywiary #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #nauka #kosciol #katolicyzm #wiara #religia #sredniowiecze #wincyjtagow i trochę #gruparatowaniapoziomu
M.....a - Cześć, czołem i szczęść Boże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak sobota, to #naukowcywiary, ...

źródło: comment_ZtxEuEmmhNGNSOyIgrLTXnnIa6cu89lW.jpg

Pobierz
  • 6
Przydałby się wykop na temat wkładu kościoła do rozwoju astronomii...

( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NiespodziewanaRiposta: Mogę ci zrobić taki wykop np. o tym jak to Galileusz aż do śmierci miał sponsorowane badania wprost z Watykanu. Że nie "cierpiał za naukę", a rzekome tortury inkwizycyjne w jego przypadku to kpina z ludzi umiejących czytać.

Bo wiesz na co go skazano?
Na areszt domowy w pałacu oraz codzienne czytanie