Wpis z mikrobloga

Mirki, wybieram się na rozmowę na C embeded Dev. Do tej pory byłem PHP developer, a C od zawsze za mną chodziło. W embeded doświadczenie i umiejętności mam bliżej juniora więc i stawka która podałem nie ma nic do #programista15k A w zasadzie jeż niższa niż mam w PHP. Chce zdobyć doświadczenie. Czego mogę się spodziewać na rozmowie? Nokia we Wrocławiu, wiec przypuszczam że lte może 5g.

Spodziewam się z technikalii oczywiście C, basha , pewnie jakiś pytań o vima i linuksa, jak i może coś z elektroniki. Coś oprócz tego.moge się spodziewać? A moze ktoś z Was przechodził ostatnia taka rozmowę i chciałby się podzielić obszarami które warto sobie przypomnieć?
#pracbaza #programowanie
  • 14
@Hipodups moim zdaniem mniej więcej dobrze się spodziewasz, choć vim, bash - nie sądzę. Nie zdziwiłbym się gdyby natomiast były pytania z algo, nieważne że systemy wbudowane :) no i pewnie jakieś pytanie zaginające.
@Hipodups: algo obstawiam wiec podstawowe sobie przypominam wszelkie sortowania i wyszukiwania. Obawiam się że będzie coś z teorii sygnałów. Transformata fouriera albo coś w ten deseń. Na tym niestety się położę. Bo oprócz mozliwych zastosowan i wzoru nic więcej tu nie powiem
@alex-fortune: Rozwiniesz temat?
Również zastanawiam się nad zmianą technologii. W obecnej mam poziom regulara i jakieś 5 lat doświadczenia. Jak będę zmieniał, to to z punktu widzenia pracodawcy jestem niewiele ponad absolwenta.
@ManfredMacx: nie polecam schodzić kasowo, bo będziesz tylko się wkurzał, że zrezygnowałeś z jakiegoś standardu życia, dlatego polecam po prostu uczyć się na własną rękę i przygotować do lepszej pozycji kiedy będziesz zmieniał gałąź. ;)

EDIT: 5 lat doświadczenia i regular? o_O
@Hipodups: Nie polecam zmiany technologii i godzenie się na niższe wynagrodzenie. Sam zrobiłem identyczną zmianę co OP - byłem seniorem w PHP, teraz pracuję w security, ale nie poszedłbym w to za niższe pieniądze, dlatego po prostu zanim poszedłem w to profesjonalnie to sporo się nauczyłem samemu :P
@Hipodups: No rozumiem. Nie wiem, jak uważasz, ja bym na to nie poszedł, jeśli czujesz się wypalony w swojej gałęzi to - zanim zmienisz pracę - po prostu polecam rozwijać się w innych rzeczach po godzinach. :_)
@alex-fortune: nie tyle wypalony co czas znaleźć coś w czym się szkole od technikum i całe studia. PHP to moja pierwsza praca zaraz po technikum, i jestem w jednej firmie już ponad 4 lata. We własnym zakresie siedzę i grzebie w elektronice, bawię się atmegami i armami. Po prostu PHP był by nie robić na jakimś helpdesku. W zasadzie praca poza technologiami jest idealna. Ale czas na zmiany uznałem. Wynagrodzenie w