Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas Mundialu, pewnie wielu z Was zasiadła lub zasiądzie przed telewizorami ;) Z tej okazji postanowiłem przygotować prosty przepis na przekąskę idealną do piwa litewskie smażone paluszki chlebowe z czosnkiem.

Banalne w przygotowaniu, bardzo szybkie i świetnie nadające się właśnie do piwa podczas. Jeśli nie macie pod ręką akurat ciemnego litewskiego chleba na zakwasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub nie zależy wam na oryginalności to możecie użyć nawet białego pieczywa. Czas przygotowania i realizacji to łącznie z 15 minut razem ze zmywaniem ;) Można podawać je same, z majonezem, sosem czosnkowym lub jeśli przygotowujecie je w wersji "międzynarodowej" również z ostrym włoskim sosem z papryczek chilli

Przy mundialu chciałem przypomnieć również inne publikowane wcześniej przepisy, które świetnie sprawdzą się jako przekąski dla Was oraz dla gości:
- Quesadilla z kurczakiem
- Chilli con Carne podawane z nachosami - właśnie idę je robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- smażone Krążki Cebulowe

Dzisiaj bez wołania (jutro będę wołał przy okazji większego przepisu) więc dajcie plusiki, żeby inni tez mogli zobaczyć :)

Pozdrawiam!

#kuchniamg78 #gotujzwykopem #pijzwykopem
Pobierz
źródło: comment_qDcI1XDg7PTZVSc2b4cGFY41w9fBtQ3c.jpg
  • 18
@MG78 ja znam tą przekąskę ale paluszki powinny być chyba lekko czerstwe? Coś jak jednodniowe pieczywo. Przynajmniej w takiej wersji spotkałem je wiele razy. Tskich miękkich na świeżo nikt mi nigdy nie podał.