•  

Myślicie, że byłby popyt na "usługę" dzięki, której ominiesz podatek VAT jak i comiesięczne opłaty na ubezpieczenie w sytuacji jeżeli ktoś chce "coś" legalnie sprzedawać, ale opłaty na rzecz państwa mogą przerastać? Bo mam od około 3-ech lat firmę LLC w Wyoming (USA), gdzie się nie płaci, ani podatku VAT, ani ubezpieczenia, ani podatku dochodowego (oczywiście jeżeli sprzedaż jest prowadzona poza USA) i mimo, że na co dzień korzystam z tych przywilejów to doszedłem do wniosku, że czemu by nie "użyczyć" tego innym i zaoszczędzić kosztów na otwarcie właśnie takiej spółki w USA.
    Taki "inkubator" tylko z lepszymi warunkami : >
    #polska #biznes #firma #pieniadze #usa #zus #urzadskarbowy #inkubator #pomyslnabiznes

•  

@Snowden: Jeśli masz fundusze na prawników to próbuj

•  

@beee obecnie mam podpisaną umowę z pewną kancelarią prawniczą, także to nie problem, ale powiedz mi dlaczego, akurat zwróciłeś na to uwagę?

•  

PS: Komentarz na przyszłość - wiem, że nawet jak masz powyższą spółkę LLC to jeżeli "działasz" na terenie Polski to trzeba odprowadzać podatek dochodowy, a wynosi on w Polsce obecnie 19%, ale mimo wszystko lepiej płacić co rok 19%, niż 42% + ubezpieczenie co miesiąc wynoszące nawet 1000 zł ;)

•  

@Snowden: Dlatego, że inkubatory i tego typu rozwiązania bardzo dużo czasu poświęcają na analizę umów zawieranych z klientami końcowymi.

Przykładowo - przychodzi do Ciebie Kowalski i chce, żebyś wystawił fakturę za wykonaną przez niego usługę, logiczne jest, że będzie to wymagało podpisania umowy pomiędzy Twoją spółką z USA, a klientem końcowym (firma dla której Kowalski zrealizował usługę). Twoja konkurencyjność będzie uzależniona od tego jak szybko będziesz w stanie przeanalizować umowę z klientem końcowym.

PS. Pamiętaj, że przy transakcjach z USA jest odwrócony VAT.

•  

@beee: Nie będzie potrzeby zawierania bezpośredniej umowy między klientem końcowym, a moją spółką LLC, ale o tym nie chce otwarcie rozmawiać, gdyż mam pewne rozwiązanie, które wszystko szybko i schludnie rozwiąże ;)
      Co do "szybkości" realizowania "umów" z klientem końcowym to będzie to przebiegać natychmiast (automatycznie).
      Wiem, że dużo tym komentarzem nie wytłumaczyłem, ale pewne rzeczy niestety muszę zachować "dla siebie", gdyż przez pewien czas już lekko nad tym pracowałem jak i inne osoby odpowiedzialne przy tym "projekcie" jeżeli mogę tak to nazwać : >
      Ale mimo wszystko dziękuje za zainteresowanie i zaangażowanie w temat. Jeżeli masz jakieś pytania, albo rzeczy na które warto zwrócić uwagę to śmiało pisz ;)

+: beee