Wpis z mikrobloga

Witam
Pracuje w szpitalu , w związku z wejściem rodo sporo się zmieniło , trochę na lepsze ale sporo na gorsze , akurat dzisiaj miałem dyżur w poradni i dawno nikt mnie tak nie #!$%@?ł . Wchodzi do gabinetu matka z córką (70 lvl i 40~lvl ) i proszę o dowód , aby wypełnić ankietę onkologiczną.Wypełniam ją w międzyczasie (pesel , imię ,nazwisko pacjenta i cały przebieg choroby , objawy,leki itp.) i prowadzę wywiad i nagle wywiązała się między nami taka konwersacja
P:Czy przepisuje Pan pesel mamy?
Ja: tak
P:ale wie pan ostatnio weszła nowa ustawa i nie może Pan tego robić
Ja: (konsternacja) , tłumacze im ,że według tej ankiety szpital rozlicza się z nfz , a pesel służy do potwierdzenia czy pacjent jest osobą ubezpieczoną i czy ma prawo do świadczeń
P: ale nie ,może Pan spisywać danych , bo służba zdrowia jest darmowa i po co to spisywać?
Ja: tłumacz im znowu , Opieka zdrowia jest darmowa dla osób ubezpieczonych w pełnym pakiecie , a dla osób nieubezpieczonych jest darmowa tylko podstawa opieka , a onkologia jest ekstremalnie droga w leczeniu i na podstawie peselu szpital rozlicza się z nfz i ,że żaden szpital nie weżnie na siebie kosztów leczenia idących w co najmniej 50k do x00k
Rozmowa się tak toczyła jeszcze z 10 min , ale to było jak walenie głową w mur , nic jej nie przekonało w końcu poszła do ordynatora ,żeby coś wskórać w jej mniemaniu (nic to nie dało bo to nie my ustalamy zasady) i tak po wszystkim opuścili szpital.
Najgorsze w tym wszystkim jest ,że matka miała raka 2 stopnia czyli w początkowej fazie rozwoju (w tym typie raka/stopniu 75% szans na przeżycie ) a przez dumę? głupotę? bezmyślność? córki opuścili szpital bez natychmiastowego leczenia , pomocy.Jedyny szpital w województwie ,który zapewnia standard w tym zakresie na pewnym poziomie ale nie kur@a musieli zrezygnować bo nie chcieli podać głupiego peselu ...

W tej robocie nieraz ,aż brakuje słów.

#praca
  • 7
@Otakus: w poczekalni możecie wołać po nazwisku pacjentów? W jednej poradni mówili "Ta pani, nie ta Pani obok" ( ͡º ͜ʖ͡º) Później po imieniu, bez nazwiska. Na oddziale słyszałem po nazwisko równo i nikt się nie pierdzielił z danymi. Jak to jest?
@Otakus o ile mogę się zgodzić że prawdopodobnie to głupota, to wyjasnij mi w jaki sposób dzień w tą czy tamtą zrobi różnicę? Dodatkowo, cały czas byliśmy i dalej będziemy dymani pod kątem tego co jakieś urzedy i instytucje robią, biorą jakie dane chcą, w zamian dając g..o, bo nawet o wyniki czasem trudno sie doprosic...Wczesniej glupi pesel nie służył i chyba dalej na dobra sprawę nie sluzy do niczego istotnego, tzn
@KredytZeroProcent: nie można , u mnie w szpitalu ,każdy pacjent dostaje numerek i po nim się woła w poradni , na oddziałach pacjent ma przypisany kod kreskowy , na bloku operacyjnym , oiomie gdzie dostęp ma tylko personel jest po staremu , nazwisko ,imię . Mniejsze szpitale mają z tym problem bo po prostu nie stać ich na system /tablety dla personelu
@bogobojny_trans: dzień nie robi różnicy ale leczenie w tym wypadku trwa około 2/3 miesięcy (radioterapia/delikatna chemioterapia ) a ewentualna poprawa następuje po 6 miesiącach ~ , w międzyczasie nowotwór umownie potrzebuje ,żeby się rozwinąć 6/18 miesięcy a w takim przypadku szanse na wyleczenie spadają drastycznie + mocna chemioterapia w tym wieku obniża przeżywalność o blisko 50% więc im szybciej tym lepiej .