Wpis z mikrobloga

Witam Mircy potrzebuję waszej profesjonalnej porady, ponieważ jestem średnio obeznany w najnowszych trendach komputerowych a potrzebuję zakupić nowy laptop. Przeznaczenie: użytek domowy (Netflix, Excel, Skype itp) a także potencjalnie AutoCAD nawet z dużymi chmurami punktów, programyGISowe. Generalnie gry bardzo sporadycznie i to niewymagające, ale z drugiej strony nie chciałbym się obudzić za 3 lata z mega przestarzałą kartą graficzną na której nie odpalę nawet football managera, może jakimś cudem cyberpunka na najniższych detalach. Generalnie budżet to 6500PLN. Moje wymagania to i7 8 gen i 32 GB RAMu i to jest realne w tej cenie. Pytanie o kartę graficzną, czy powinienem iść w kierunku mobilnych stacji roboczych które niestety są droższe z uwagi na certyfikacje i zadowolić się czymś zintegrowanym ewentualnie Radeonem 3100 lub NVIDIA P600 (o ile znajdę w tej cenie) czy iść w stronę gamingowych laptopów i mieć spokój z wymaganiami bo programy jak AutoCAD i tak będą śmigać i kupić 1050Ti lub 1060GTX, jakie mogą być wady takiego zastosowania w moim przypadku (znalazłem MSI. GV72 w tej cenie i laptopy Della) Czy wymagam za dużo przy tym budżecie? Dziękuję za każdą podpowiedź na pewno znacie się lepiej niż ja. (Marzeniem byłby. HP zbook z kartą quadro ale zaczynają się od 8000 i trochę szkoda mi tyle kasy.) #komputery
  • 2