Wpis z mikrobloga

OP dostarcza po raz kolejny.

Od pierwszego wpisu minęło prawie pół roku - patrzcie Mirki - czerwiec, zaraz jesień zleci, Boże Narodzenie i znowu wiosna będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy wpis
Drugi wpis - zdjęcie + FAQ

Najczęściej zadawane pytanie:
Q: Na c%^j wołasz, chcesz na czarnolisto?
A: Wołam bo zaplusowałeś/aś ten komentarz.

Niestety zdjęcie 6-miesięczne wyszło najgorzej ze wszystkich. Najprawdopodobniej kilkakrotnie poruszone, co widać dobrze po śladach Słońca i drzewach. Chciałem nie wołać bo wyszło okropnie, ale nie lubię nie wywiązać się z danego słowa, nie chciałbym też żeby ktoś potem pisał że OP to pedał bo nie dostarczył. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak powiedział mi kolega @Obscurnie (który mnie zainspirował do zrobienia solarygrafów, polecam jego profil na FB "Obscurnie"), trytytki to nie jest najlepszy sposób mocowania kamery :) niestety dowiedziałem się o tym po tym jak kamery już wisiały ¯\_(ツ)_/¯
Kolejne puszki są w trakcie produkcji, wyciągnę wnioski i poprawię nie tylko wykonanie (otworek nie w połowie a w 1/3 żeby złapać więcej nieba), mocowanie (klej zamiast, albo przynajmniej razem z trytytkami i taśmą), i inne (bardziej czuły papier, bo na ziemi mało co widać).
Nie będę już wołał do kolejnych zdjęć, zainteresowani najlepiej żeby obserwowali tag #solarigrafia bo tam wrzucę kolejne efekty :)

#solarigrafia #fotografia #cameraobscura #ciekawostki #fotografiaanalogowa
Pobierz
źródło: comment_Bj1kkU3GGv9ry3DEIlsTehP2NYzcyWl8.jpg
  • 126