Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam wrażenie, że albo związek to dla mnie mocna strata czasu, albo po prostu nie trafiłem na osobę, która do mnie pasuje.

Pierwsze i drugie spotkanie z dziewczynami jest dla mnie ciekawe. Poznajesz tą osobę, obserwujesz, narasta napięcie, pierwszy pocałunek itp. Jednak z każdym kolejnym spotkaniem przestaje to być dla mnie ciekawe. To nie tak, że z tymi konkretnymi dziewczynami się nudzę. Po prostu mało jest rzeczy, które lubię robić w 2 osoby. Wolny czas albo spędzam sam, albo w większych grupach. Siłownia, rower, książka -sam. Inne sporty, imprezy itp. - większa ekipa. Owszem, mogę iść na rower czy na siłkę z dziewczyną i często to robiłem, ale zdecydowanie wolę sam. Lubię spędzać czas z kimś sam na sam raczej tylko wtedy, kiedy ta osoba ma ogólnie dużo do powiedzenia na ciekawe dla mnie tematy i jej zdanie praktycznie na każdy temat jest dla mnie ważne i interesujące. Nie poznałem jeszcze dziewczyny z którą bym tak miał. Z dziewczynami spotkania są celem samym w sobie, a czasami na siłę trzeba wymyślać wspólne zajęcie jak gotowanie, film. Oczywiście, seks zawsze spoko, ale przecież nie będziemy tylko tego robić. Nie mam za dużo czasu, więc dziewczyna musi się wiązać ze zrezygnowaniem z czegoś, co lubię. Być może to ja jestem "nudny", że nie potrafię się dobrze bawić po prostu spędzając czas we dwoje, ale stwierdzenie tego niewiele zmienia.
Nie byłem nigdy w związku dłuższym niż 3 miesiące, za każdym razem zrywałem z tego właśnie powodu, że dochodziłem do wniosku, że wolę ten czas spędzać inaczej. Nigdy nie byłem zakochany.
Jestem zmęczony już szukaniem tej jedynej, ale przecież jak przestanę szukać to jeszcze mniejsza szansa na znalezienie takiej, która będzie do mnie pasować...

Czy gdzieś w moim podejściu widzicie błąd? Może powinienem przestać się tyle umawiać i po prostu poczekać, aż dziewczyna, która do mnie pasuje się sama nawinie? Jak Wy spędzacie czas ze swoimi połówkami?

PS
Jeżeli uważasz, że coś ze mną nie tak, to fajnie będzie, jak napiszesz to proszę w konstruktywny sposób. Dzięki ;)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: jak dla mnie to z tobą jest problem i nie wiem czy dlatego, że jesteś nudziarzem czy po prostu jesteś nadęty. nieumiejętność rozmowy na inne tematy poza tymi, które cię interesują, też raczej nie świadczy o tym, żebyś był super ciekawą osobą i wartą poznania. no i generalnie tylko nudni ludzie się nudzą, a w towarzystwie drugiej osoby to nudzenie się to już w ogóle niezły wyczyn.
czy dlatego, że jesteś nudziarzem czy po prostu jesteś nadęty


@kwasnydeszcz: imho nie jest nudziarzem, wręcz przeciwnie
ma swoje pasje i im się poświęca
zapewne na wiele tematów mógłby sporo powiedzieć, skoro sam tez lubi słuchać takich ludzi
widocznie nie trafił jeszcze na dziewczynę z podobnymi zainteresowaniami lub na podobnym poziomie

a na ile to może być związanie z byciem nadętym to cięzko stwiedzić po krótkim opisie, ale może faktycznie coś
zapewne na wiele tematów mógłby sporo powiedzieć, skoro sam tez lubi słuchać takich ludzi


@epi: lubi spędzać z kimś czas tylko wtedy, kiedy rozmówca mówi o tym co OPa ciekawi. moim zdaniem to świadczy w jakimś stopniu o ignorancji i braku zainteresowania drugą osobą.
MikroblogowyGóral: Moim zdaniem jesteś zupełnie normalny. Ja mam to samo z jedną małą różnicą- kiedyś znalazłem odpowiednią dziewczynę, z którą byłem 3 lata. Potem to się rozpadło, ale ten związek mi udowodnił, że nie ma co się zmuszać do przebywania z osobami, które cię nie kręcą. Po prostu musisz się zakochać i mam nadzieję, że Ci się to prędzej niż później przydarzy.
A poza tym pewnie jesteś nadetym, lekko aroganckim bucem,
@AnonimoweMirkoWyznania: mam podobnie, a jakoś nie czuje się z tego powodu dziwna. Za szybko się nudzę, wystarczy jakieś dziwne zachowanie, a ja kończę znajomość. Myślałam, ze zawsze tak bedzie. Ale w styczniu poznalam kogoś, kto mnie denerwuje tak mocno jak fascynuje. I chyba mi się to podoba, nie wiedząc czemu XD także trafisz i Ty na taka osobę.
RadosnaKaczka: Dziękuję wszystkim za ciekawe odpowiedzi.

@kwasnydeszcz @epi karmelove_lody Może trochę źle się wyraziłem co do tych rozmów. Rozmawianie czyli poznawanie drugiej osoby, wysłuchiwanie jej itp. jest czymś ciekawym i wartościowym. Jednak z czasem coraz mniej. Nie każda rozmowa to optymalny sposób spędzania czasu. A czas to jeden z najcenniejszych zasobów, jakimi dysponujemy.
Chyba zgodzicie się, że rozmowa może być bardziej lub mniej wartościowa. Najciekawiej rozmawia się z osobami o spójnych,