Wpis z mikrobloga

hej mireczki i mirabelki! potrzebuję waszej pomocy :).

otóż chciałbym podłączyć dwie pary słuchawek smartfonowych do jednego gniazda, ale w taki sposob aby działały (mogły działać) jednosześnie... ALE razem z mikrofonem. jak to wygląda? otoż słuchaweczki z jackiem, typowo do telefonu, chce podłączyc ich dwie pary albo do telefonu albo do laptopa z gniazdem jack dual (tym smartfonowym). standardowo przejsciowki ktore tutaj w polsce szukałem są takie ze jedno gniazdo do mic drugie do słuchawek, wiec tak chyba nie zadziałą to co chce zrobić, na amazonie znalażłem cos takiego: https://www.amazon.com/gp/product/B07569QKQQ/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1VJX9TVQ0U51X&psc=1 i teraz pytanie czy to zadziała? na gnaizdach jest ikonka obydwu rzeczy, ale szukam kogoś bardziej mądrego, zanim zamówie okaze się ze nic z tego.

#pytaniedoeksperta #technologia #elektronika
  • 14
@smashthat: a co chcesz osiągnąć? Telekonferencji to raczej nie zrobisz, bo nie wiadomo jaka impedancja Ci wyjdzie i czy w ogóle będzie coś słychać. Odsłuch będzie, tylko może być ciszej jak dwie pary podłączysz. Będzie się grzało na wyjściu z telefonu i ostatecznie prędzej czy później spalisz końcówkę mocy.
@marian712: ok, to może inaczej opiszę, mam w biurze słuchawki o takie: http://www.plantro.pl/userdata/gfx/27969214a998b936df07f8c8aea83a9c.jpg do rozmów na Skypie i teraz, chcę to ogarnąć tak, aby mozna by je jednocześnie podpiąć pod telefon abym słyszał też muze z telefonu nie musząc ciągle przełączać kabla... ewentualnie ostatecznie aby jak mój telefon zadzwoni tez pogadac (przez słuchawki, ktore i tak bede miał na głowie) nie przełączając kabla...

edit. no i nie ukrywam, ze jakby mozna
@marian712: tak, mam jedną parę słuchawkę - dokładnie takich, jak z obrazka spod linku, słuchawki są podłączone do komputera, widnieją jako osobna karta dźwiękowa (w ustawieniach Skype/systemu), teraz sytuacja wygląda tak, że jak chcę posłuchać muzyki z telefonu, muszę odpiąć słuchawki od tego 'dzyndzla' i jacka, ktory tam wchodzi wsadzić do telefonu... i to działa jak zwykłe słuchawki z mikrofonem, mogę przez telefon słuchać i rozmawiać za pomocą tych słuchawek, jednak
@smashthat: to opcja z amazona też odpada, bo Ty chcesz z dwóch źródeł dźwięk dać na jedne słuchawki, a nie jedno źródło na dwie słuchawki, a do tego służy cudo z amazona. Myślę, że to trzeba by wykorzystać jakiś mikser. Muszę się zastanowić, daj chwilę.
@marian712: @Sektro: ewentualnie właśnie jakis przekaźnik z switchem, którym bym mogł przełączać w zależności od tego co chce w danym momencie robić, czy cos na telefonie czy na kompie... na zasadzie... teraz prowadzę rozmowe na skype, wiec przełącznik switch na pozycje 1, potem na pozycje 2 jak chce słuchac muzyki z telefonu *badz też rozmawiac z niego za pomoca tych słuchawek.... najlepiej coś małego, podręcznego, ewentualnie jestem w stanie nawet
  • 0
@marian712 no właśnie z tym że pierwsza sprawa ta kostka to koszt prawie 60 dolców a i tak bez przeróbki nie zrobię tego co chce, więc wychodzi na to że raczej musi mi pozostać przełączanie kable na zasadzie wyjąć i włożyć w telefon, chyba że ktoś jakiś pomysł jeszcze ma?