Wpis z mikrobloga

Siemka. Dostałem zadanie rekrutacyjne na #ux designera. Jest w nim takie zdanie

"Assemble the set of exported assets that can be used by iOS developer. If you think that some
elements of the interface you’ve prepared don’t have to be exported but prepared by
developer instead, mark which and why."

Ogarniam html5,css,js itd. ale nigdy nie miałem do czynienia z iOS i projektowaniem aplikacji na niego. I nie do końca rozumiem. Przecież nie muszę eksportować tła bo programista sam sobie to zakoduje. I nie wiem jak mam napisać dlaczego 90% strony nie eksportuje. Czy na iOS trzeba wszystko eksportować?

#webdesign #design #ui
  • 12
@najman: Jeszcze tego nie zacząłem robić. Chodzi mi o to czy mam wyeksportować te rzeczy, które bym eksportował kodując stronę. Typu logo, hamburger, ikony itd. Czy jest coś ponadto? W jakim stopniu iOS przypomina zwykły front end?
@aukolb: No dziwi mnie właśnie to, że mam to opisać. Tak jakby to nie było oczywiste, że tło jest nie wyeksportowane. No chyba, że chodzi im o to żebym opisał, że nie wygenerowałem np. hamburger menu ikonki bo ma sobie ją sam zakodować za pomocą span.
@Pajalockk: To pytanie może mieć sens - może chcą sprawdzić jak radzisz sobie z assetami, czy zapisujesz je w poprawnej rozdzielczości, wiesz kiedy uzywać plików png, kiedy wykorzystywać wektory, do czego są svg, a do czego nie są. I też pewnie, czy zdajesz sobie sprawę jakich elementów interfejsu wycinać nie trzeba, bo można je wykonać na froncie.