Wpis z mikrobloga

Wpadłem na pomysł zrobienia centralki do sygnalizacji brań na arduino.
Możliwości jakie by miała to:
- wyświetlacz z różnymi informacjami
- łączność bezprzewodowa (blut albo wifi) np. z telefonem + napisana prosta apka (powiadomienie o braniu itp.)
- dwa swingery świecące przy braniu, możliwość ustawienia świecenia a przy braniu np. miganie
- itp. itd.

Całość zamknąłbym w jakiejś obudowie w miarę wodoszczelnej, żeby nie było problemów na deszczu, oczywiście musiało by to pozostać rozbieralne żeby była możliwość modyfikacji/ładowania baterii.
Co do zasilania mam baterię Lipo 4s tylko przetwornicę musiałbym do niej skombinować bo daje napięcie około 16v.

Widział ktoś może jakieś podobne projekty, niekoniecznie na arduino. Może być jakieś esp albo inne mini-komputery.

#arduino #elektronika #wedkarstwo
Stefaniak91 - Wpadłem na pomysł zrobienia centralki do sygnalizacji brań na arduino. ...

źródło: comment_gf0RRB6HQHxhViH1KLDCadgbTev1Be1o.jpg

Pobierz
  • 24
@Stefaniak91: Nie :) Imho przy obecnych cenach ogniw to bez sensu bo przetwornica wyjdzie drożej niż ogniwo dedykowane. Nie potrzebujesz 5V, arduino na niższe napięcia czy przystosowane do baterii też są.

Projekt ma raczej sens typowo hobbystyczny więc zamiast sprawę komplikować (przetwornica do nieodpowiedniego aku) - upraszczaj tematy, bo inaczej będziesz miał przerost formy nad treścią.

Gotowców tego typu jest sporo
@McRancor: z tym, że mam takie ogniwo i ładowarkę, razem to warte ponad 200zł pewnie, przetwornica to z 20zł a przydało by mi się mieć w takim czymś porządną baterię bo nie wiem co sobie tam jeszcze wrzucę, może jakieś diody do oświetlenia czy coś. Mógłbym to zasilać z baterii 9v tylko ile to pochodzi