Wpis z mikrobloga

Siedzę już trochę w #webdev ale nigdy tak na prawdę się nie bawiłem w #pozycjonowanie #seo
Nie chcę w to wchodzić bo nie miałbym na to na pewno czasu, tym bardziej robić tego zawodowo.

Ale chciałbym trochę zobaczyć jak to działa. Wiem że kluczowa jest optymalizacja strony, mam to w miarę ogarnięte bo współpracuje czasami z agencjami seo i nie mają zastrzeżeń.

Ale co dalej po optymalizacji? Stworzenie sobie jakiegoś zaplecza i linkowanie do strony? Czy co? Kompletnie nie wiem a chce poznać metody i może spróbować kupić jakąś domenę, postawić fejk strony i spróbować wypozycjonować na jakieś frazy, tak o dla zabawy.

Jak poznać techniki? Polecicie coś? Nie wiem książka artykuły? Albo nakierujcie jakie metody są po prostu skuteczne.
  • 16
@lubie-sernik: no, ale ogólnie wg. mnie dalej linki z dobrych miejsc, zaplecza - tu w sumie kwestia dobrego stworzenia lub wyszukania mocnych wygasłych domen i ewentualnie niektóre naprawdę dobre domeny można po 301 przekierować na docelową domenę. No oczywiście jeszcze Google Maps, parę NAPów w przypadku firm, jeszcze parę trików itp. którymi raczej się branża nie dzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lubie-sernik: "to zależy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli masz mniej konkurencyjne frazy lub tzw. długi ogon czyli dłuższe frazy to wystarczy dobrze zoptymalizowana strona/tekst i jeżeli to jest poprawne wszystko zrobione to Google sam powinien nas nagrodzić wysoka pozycją. Co mam na myśli?

trudna fraza - Zegarek Męski
łatwa - czarny zegarek męski w gwiazdki

Co do linkowania ważna jest dywersyfikacja - ma to wyglądać naturalnie bo
@grastanislaw: Dzięki za podlinkowanie tego tekstu. Dla osób początkujących, które chcą zdobyć informacje "od podstaw" mam dwa artykuły, które wprowadzają do tego tematu step-by-step:
https://takaoto.pro/pozycjonowanie-porady-case-study/
https://www.szymonslowik.pl/seo-co-to-jest/ (na końcu tego wpisu sporo linków do dalszej lektury - bardziej szczegółowo omówionych tematów)

Jest zarówno o optymalizacji, analityce, jak i pozyskiwaniu linków.

Myślę, że będą bardziej przejrzyste na start niż ten o zdobywaniu linków :) (chociaż też jest bardzo istotny)