•  

Co, jeśli na stronie internetowej będzie komunikat, że strona nie stosuje się do prawa unijnego i jeśli jest się użytkownikiem z kraju członkowskiego. Należy opuścić stronę i to wszystko. Użytkownik będzie miał "X" jako symbol akceptacji warunków (ich braku).
    #informatyka #ue #art13 #rodo #webdev #gdpr

•  

@Snowdr0p: Zwykle jest tak że wyłącza się stronę w danym kraju. Udostępniasz stronę dla ludzi z UE więc musisz się dostosować do panującego prawa, czy taki komunikat wystarczy to wątpię :) Na pewno serwer musiałby być w kraju gdzie prawo UE nie sięga.

+: kalexik
    •  

@Snowdr0p: Trochę tak jak byś założył stronę bukmacherską - ale zastrzegł sobie, że nie mogą z niej korzystać ludzie z krajów unii. To tak nie działa.

•  

@penguin: Dlaczego nie? Jest wiele stron, które działają w ten sposób, możesz spokojnie sobie założyć stronę, która w świetle prawa jest nielegalna w UE i zastrzec sobie że nie mogą z niej korzystać użytkownicy z UE. Inaczej każdy kto robi sobie jakąś tam stronę w Meksyku musiałby się zastanawiać czy czasem może być ona dostępna w innych krajach

@Snowdr0p: Moim zdaniem spokojnie wystarczy. Naturalnie strona musiałaby być na serwerach poza UE. To użytkownicy potem ponoszą odpowiedzialność za to jakie strony sobie przeglądają.

•  

Udostępniasz stronę dla ludzi z UE więc musisz się dostosować do panującego prawa

@magik111: tyle że nie... to znaczy logicznie rzecz biorąc, bo już wykładnia prawa nie podlega prawom logiki...
      Uruchamiasz server w USA - obowiązuje cię prawo USA - koniec i kropka, nie interesują cię prawa poszczególnych krajów świata. To nie ty inicjujesz transakcję, to klient to robi, ta komunikacja nawet nazywa się klient-server, sytuacja jest analogiczna do tej w której obywatel UE przylatuje do USA i idzie do sklepu i kupuje marihuanę (np. w Kolorado) jest to tam legalne i sprzedawcy nie obchodzi prawo kraju, z którego przyjechał klient.

Jeśli UE ma ochotę wprowadzać durne prawo w Internecie, proszę bardzo ale na nich spoczywa obowiązek nazrzucania tego prawa swoim obywatelom, i tak, w tym przypadku, UE powinna postawić wielki firewall blokujący jej obywatelom dostęp do serwisów, które nie spełniają jakichś tam warunków.

Tak np. dzieje się w Chinach, gdzie zablokowany jest Fejsbuk, Google i Gmail... to było by absurdalne, gdyby Chiny wymagały od firm z USA przestrzegania ichniego prawa... A tego właśnie wymaga UE...

I podkreślam jeszcze raz, to jest logika, bo oczywiście na papierze można wydrukować największą głupotę i ogłosić jako obowiązujące prawo...

•  

@penguin: bet ma przecież bokadę. Pierwsze lepsze strony dotyczące bukmacherki na google posiadają takie wpisy:

Serwis przeznaczony jest dla osób, które mieszkają na terenie krajów, w których zakłady bukmacherskie i reklamowanie firm bukmacherskich jest legalne.

Korzystasz z serwisu na własną odpowiedzialność.

Operator serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody, wynikłe z korzystania z serwisu abcbukmacherki.pl.

Nie trzeba nic blokować - wystarczy info że korzystasz na własną odpowiedzialność. Dlatego wydaje mi się że komunikat, o którym pisze @Snowdr0p w zupełności wystarczy.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (15)

Telewizja Młodzież: Jest pan w telewizji młodzież. Od ilu sezonów, pan jeździ w Williamsie?
    Kubica: Ja dopiero zacząłem jeździć, ja byłem kierowcą testowym, a to sobie dorabiam do kariery, bo cienka kariera.
    TM: W formule to pewnie bardzo ostrożnie trzeba...
    K: No jak saper, raz się myli, nie? A jak się pomylisz to podwozie zostaje po bolidzie i nic więcej.
    TM: Tu przepraszamy, musi pan zejść.
    K do SM: Do chujów sto, jadą, kurwa, tu powinni zblokować, kurwa, wielki zespół, kurwa, najpierw za darmo pieniądze biorą, moje pieniądze z Orlenu, kurwy jebane. I tak powiem, hehe, że połowę załogi Williamsa bym zwolnił w piździec, połowę zarządu, i tu Claire wyjebał, oni sobie tylko, kurwa...
    Co?
    Russell: Hi Robert
    K do R: Dobra, tera kurwa, pierdoli mi jak wywiad udzielam, hehe.
    K do TM: No i co dalej powiem, kurwa.
    TM: Bardzo szczery pan jest
    K: Jestem bardzo wylewny, bo mnie boli, nie? 18 miejsce za 8 lat powrotu, oszukali mnie, banda złodziei brytyjskich, decydentów, kurwa. Takich jak tu chodzą, nie?
    TM: A to, a jakie czasy pan wykręca w tym zespole?
    K: No w tym Williamsie co mi daje? No 1:15 w Monako, to jest też śmiech na sali, a to kurwa, bolid nadsterowny, kurwa, obraca mnie, no i chuj, Dobra!

#kubica #f1 #formula1 #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (16)

• odpowiedzi (8)