Wpis z mikrobloga

Warzone przez Browar PINTA A’la Grodziskie będzie dostępne pod nową nazwą. Brzmieć ona będzie eiksizdorG, czyli podobnie jak poprzednio, tyle że pisane od tyłu i bez członku “a’la”. O tej decyzji zapewne zdecydowały względy prawne.

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/grodzisz-z-pinty-ma-nowa-nazwe/

#piwo #piwnewiesci #craftbeer #wiescizkraftu #grodziskie
Pobierz
źródło: comment_K6ZaaaH8bzcbzzAAbi3ZhI2D3xVMc2Ft.jpg
  • 6
@jamtojest: Nie według Kompanii PIwowarskiej, która kupiła browar w Grodzisku Wielkopolskim i podobno ma u siebie zastrzeżone nazwy. Nawet Fortuna warząca w Grodzisku używa nazwy Piwo z Grodziska. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jcollier: Hmm, zaraz... Nie siedzę w tym aż tak bardzo, ale według mojej wiedzy, Browar w Grodzisku jest właśnie własnością Fortuny, a nie KP. I właśnie w tym rzecz, że piwo grodziskie produkowane w Grodzisku nie nazywa się Grodziskie, tylko Piwo z Grodziska, dlatego tym bardziej nie rozumiem, dlaczego miałby być problem z tą nazwą. Taki sam absurd, jak by ktoś zabronił nazwania piwa np. Porter.
@jamtojest: Precyzyjnie to Grodzisk ma tego samego właściciela, co Fortuna, a nie należy do Fortuny ;). Problem jest taki, że najprawdopodobniej sam Browar Grodzisk nie ma prawa do używania znaku Piwo Grodziskie, bo zastrzegł ją ktoś inny. @marcobolo popraw mnie, jeśli się myle ;)
@jcollier: @jamtojest: Każdy z was chyba pisze o innym browarze w Grodzisku. Fortuna kupiła i ten browar działa. KP chyba kupiła i zamknęła. Z mojej wiedzy prawa do nazwy ma jakaś prywatna osoba, chociaż głupotą jest pozwalać to zastrzec.
@majkelr precyzyjniej: właściciele Fortuny kupili i odrestaurowali browar w Grodzisku, ale to oddzielna spółka. Nazwa została zastrzeżona wtedy kiedy "grubasy" zamykały ten sam browar po jego przejęciu w latach '90. Dlatego żeby się nie boksować z właścicielami znaku (mimo absurdu zastrzegania nazwy stylu) każdy browar warzący w tym stylu, nawet odtworzona kolebka grodziskiego, stosuje uniki: "Piwo z Grodziska", "a lá Grodziskie", "w stylu grodziskim", "Pieprzony Gr*dzisz"...