Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam przeglądając ceny złomu, jak bardzo sąsiedzi mnie znienawidzą jak sobie jebnę parę Nanostation 2 działających w trybie AP na domu żeby sobie słuchać muzyki z WiFi na smartfonie w ogródku pieląc grządki? :D #wifi
  • 5
@kyaroru: Ja sobie powiesiłem zbędną UBNT M2 na 60m kominie i widzę sieć na telefonie jak jest widoczność optyczna czasami nawet 10km, a połączyć się można z około 400m, telefon widzi sieć z sygnałem -70dB, AP widzi telefon z sygnałem -90dB, ping przechodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dktr: Zastanawiałem się nad dwoma ze względu na widoczność (azymut) :D Ale 400m to myślę, że mi ogródek i sad pokryje ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ostateczności wezmę na komin jakąś dookólną, ubezpieczę dom i poczekam aż lokalna cebulaosiedlówka spróbuje mnie zabić.
@kyaroru: Normalne pasywne PoE, nowsze chodzą już w 802.11af. A co ma inna sieć do gadania? Masz prawo wieszać co chcesz na własnym dachu, no chyba że będziesz nadawał w 6GHz a oni mają wykupioną licencję.
@dktr: Śmieszkuję tylko trochę:) Dla mnie normalne to aktywne 802.3cośtam, passive to z zasady wolna amerykanka. A co do innych sieci, w mojej okolicy trochę lat temu była wojna z zagłuszaniem sobie dosyłów na osiedla przez konkurencyjnych operatorów radiówek, nawet na trzepaku się piękny flame war zachował, łącznie z tym, że okazało się, że konkurent kupował radia i anteny w firmie, którą zagłuszał;)