Wpis z mikrobloga

Z perspektywy kierowcy lawety kiedy patrzy w lusterko ( ͡° ͜ʖ ͡°) 3 miesiące ze mną, dalej jestem zakochany, przejechałem ze 4000km :) W większości auto na trasy, po mieście unikam jazdy jak ognia - Wrocław, korki i katastrofalny stan nawierzchni w centrum.
2.0 JTDM, trochę dłubnięty na 200 koni, wersja TI, grafitowe felgi, czarny środek.
Egzemplarz ma za sobą wymianę silnika przy 180k km. Jakaś wada fabryczna silnika 2.0 JTDM.
Poprzedni właściciel przy okazji zakupił nową turbinę przy okazji chipu.
Jest po pozakupowym serwisie - wymienione wahacze przód, poduszka pod silnikiem, czujniki parkowania, pasek przy alternatorze, zrobiony serwis klimy plus parę mniejszych pierdół.
W planach poprawka lakieru. Jest oryginalny, po 8 latach ma już swoje mniejsze lub większe niedoskonałości, ryski i przetarcia.
#pokazauto #alfaromeo #alfaholicy
Pobierz kubas_782 - Z perspektywy kierowcy lawety kiedy patrzy w lusterko ( ͡° ͜ʖ ͡°) 3 miesi...
źródło: comment_B025vOJfRqjKBMqUwtpHZsCu4w6Rb8mG.jpg
  • 40
@Zielony34 35k za auto i 2,5k na serwis startowy. Z autem dostałem prawie nowe opony zimowe i letnie, felgi na zimę, a także oc na prawie rok, także nie tak tak tragicznie. Wersje TI ogólnie są droższe od zwykłych, bo zwykła w roczniku 2010 można dostać za 28-30k.
Kupowałem od prywatnego.
@Zielony34 no specjalista. Auto przy okazji wymiany silnika przeszło gruntowną renowację, łącznie ze wtryskami i turbina. Jak ktoś nie jeździł mocno, to raczej 1 właściciel.
Zresztą, na serwis oddałem ją do warsztatu, który się w alfach specjalizuje i powiedzieli, że egzemplarz jest bardzo zadbany. Te wymiany to raczej moja inwencja po konsultacjach z mechanikiem a nie konieczność.
Na dzień dzisiejszy auto mechanicznie jest w stanie bardzo dobrym.
Dwumasa nie jest wymieniona ale
po jednym zdjeciu to wywnioskowaleś?


@arcypatelniagrozy: po opisie.

że jeszcze 20-30k km zrobię bezproblemowo


@kubas_782: takie diagnozy, to wróżenie z fusów. Jak Ci tak serwis powiedział, to ja bym taki serwis szerokim łukiem omijał... Jeszcze powiedz, że umieją wróżyć stan panewek po wąchaniu rury wydechowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szerokości, ale kopciuch za 35k + 2500 na serwis, to moim zdaniem strzł w stopę przy obecnych
@kubas_782: jak był dłubnięty, to dla pewności pojdedź sobie jeszcze do dobrego serwisu chipowego na przegląd, żeby się nie okazało, że za mocno leje na wtryskach przy wyższych obrotach, a ty tego nie widzisz gnając w trasie. Jak ktoś turbo wymieniał przy okazji silnika, to ja stawiam, że przekombinował z modowaniem i dziurki w tłokach powypadały... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zielony34: Może chciał sobie kupić samochód który mu się podoba, a nie rozglądać się za tym co się dobrze gazuje? Nie każdy liczy każdą złotówkę wydaną na paliwo. Wyobraź sobie też że nie każdy pierwsze co robi po zakupie auta, to montaż LPG. Jak ktoś kupuje diesla za 50k to strzela sobie w stopę? Przecież każdy sobie sprawia samochód według swojego (a nie twojego) uznania. Ja tam uważam że ta Alfa
chip był w cinsofcie robiony


@kubas_782: to nie ma tematu.

Może chciał sobie kupić samochód który mu się podoba, a nie rozglądać się za tym co się dobrze gazuje? Nie każdy liczy każdą złotówkę wydaną na paliwo. Wyobraź sobie też że nie każdy pierwsze co robi po zakupie auta, to montaż LPG. Jak ktoś kupuje diesla za 50k to strzela sobie w stopę? Przecież każdy sobie sprawia samochód według swojego (a