Wpis z mikrobloga

2 017 - 3 = 2 014

Tytuł: Krucjata dzieci
Autor: Tullio Avoledo
Gatunek: sci-fi, postapo
★★★★★

Ech i co ja mam z tym zrobić? Korzenie Niebios przez ⅔ rozstawiały innych po kątach by potem upaść na ryj pod ciężarem magii i czarów. Z obawą podchodziłem do Krucjaty i nie jestem zaskoczony. Duchy, wizje, magia #!$%@? muje są tu na porządku dziennym, pewnie w trzecim tomie Daniels będzie strzelał fajerbolami. Dla mnie to jest słabe. Dobrze przynajmniej, że autor nie zmniejszył tempa w temacie brutalności i ogólnie “głebokowdupizmu ludzkości”, gwałty, kanibalizm, odjebywanie dzieci i kobiet zakładników? Wszystko to jest na porządku dziennym,

Historia? IMO trochę naciągana, ale czytało się sprawnie.

Tytuł: Prawo do zemsty
Autor: Denis Szabałow
Gatunek: sci-fi, postapo
★★★★★★

Ale się miło zaskoczyłem, po naprawdę słabym Prawie Do Życia nie spodziewałem się rewelacji. No i też rewelacji nie uświadczyłem ale Zemsta jest bez wątpienia najlepszym z Praw. Wydaje mi się że jest tu mniej “encyklopedii militariów” niż w drugim tomie, no i nie ma podróży przez pół kraju gdzie byle osada dzikusów jest lepiej uzbrojona niż Polska. Nie kupuję zakończenia, ani niczego co związane z przedszkolem, słabe to było moim zdaniem. Pomijając to - całkiem fajne militarne postapo czytadło.

Tytuł: Ostatniego zeżrą psy
Autor: Sławomir Nieściur
Gatunek: sci-fi
★★★★★★★★

Krótko, to chyba najepsze co przydażyło się serii stalker. Przy czym typowego stalkerzenia tutaj w ogóle nie ma a to temu, że książka zaczyna się praktycznie tam gdzie skończyło się Wedle Zasług czyli w momencie kiedy Zona powstaje. Akcja toczy się na czterech płaszczyznach, z jednej strony mamy duet myśliwych, z drugiej wojsko stawiające kordon, z trzeciej samosielcy, a z czwartej naukowców zamieszanych w powstanie tego burdelu (IMO najlepsze fragmenty). Wydawać by się mogło, że przez takie rozgraniczenie będzie trudno się w tym połapać, ale poszczególne wątki fajnie się splatają.

Dobrze się czyta, język jest dosadny, czasem nawet aż za bardzo. Niektóre postacie rzucają mięsem na lewo i prawo.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz Kubeusz89 - 2 017 - 3 = 2 014

Tytuł: Krucjata dzieci
Autor: Tullio Avoledo
Gatunek...
źródło: comment_6trDaguhzYyWVMrU8jvODKyeor5HU7z2.jpg
  • 1
@Kubeusz89: Podejrzewam, że gdyby nie to beznadziejne zakończenie, Korzenie Niebios znalazłyby się w TOP-3 u wieli osób. Tylko potem dostalibyśmy po łbie Krucjatą... i cały czar by prysł.

U Szabałowa ta końcówka też trochę siadła, ale moim zdaniem i tak jedna z najlepszych serii jakie u nas wyszły właśnie przez te akcenty militarystyczne.

Nieściur ok, chociaż jak dla mnie cała seria trzyma podobny w miarę przyzwoity poziom i tylko Gołkowski się