Wpis z mikrobloga

@Arintor: Badania możesz rozbić o kant dupy, 99% jest gówno warta i nie ma przełożenia na rzeczywistość.

Każda nawet najdrobniejsza zmiana w ćwiczeniu np minimalne poszerzenie/zwężenie chwytu, zmienia aktywacje poszczególnych mięśni. Nie inaczej jest między robieniem ohp stojąc a siedząc - a siedząc ma też znaczenie kąt oparcia.

Wszystko zależy od twojego obecnego poziomu siłowego i celu w jakim robisz dane ćwiczenie.
@Arintor: zależy. Ja ostatnio testuję siedząc. Jak na razie mam wrażenie, że barki bardziej pracują. Ale to może być tylko wrażenie, bo cały czas do tej pory robiłem klasycznie, nawet przy wyciskaniu hantlami stałem. Siedząc jest mniej wygodnie zdjąć sztangę czy zarzucić hantle, przynajmniej mi.
  • 0
Prawie zawsze bedziesz szybciej progresowal w tym cwiczeniu siedzac niz stojac. Tylko nalezy uwazac zeby nie byl zbyt szeroki chwyt.
Ale generalnie: potrzebujesz wzmocnic caly core rob stojac. Chcesz miec duze barki: rob siedzac (i to najlepiej hantlami). To sa dwa rozne cwiczenia i inaczej sie je wykonuje jak ma byc supportem do BP a inaczej jak ma to tylko powodowac rozrost barkow.