Wpis z mikrobloga

Cześć mirki jako iż są wakacje to w pracy mam sporo wolnego czasu i postanowiłem sobie dorobić na boku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tu zaczyna się moje pytanie czyli jak znaleźć klientów? W pracy zajmuje się głównie backend'em ale z frontem też raczej nie mam problemów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Najbardziej pasowały by mi projekty jeżeli chodzi o backend to w GO lub NodeJS (Chociaż PHP też może być ( ͡° ͜ʖ ͡°)) a frontend w VUE czy czysty HTML + JS + CSS chociaż tworzeniem stron na Wordpress'ie czy for na IPB lub sklepów na prestashop też nie pogardzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Głownie myślę o jakiś mniejszych projektach za małe sumy 50-150 zł ponieważ za wysokich stawek nie oczekuje a wewnętrzny leń nie pozwala mi na większe projekty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#freelance #webdev #programowanie #it #pytanie #kiciochpyta
  • 17
@metaforyczny_kierowca: Jeżeli ty musisz mieć stawki rzędu kilku tysięcy za najmniejsze projekty to gratuluje mi zarobki w pracy wystarczą a tym chciałbym sobie tylko dorobić tworząc małe projekty ( )

@getin: Takie że mi wystarczają by wszystko opłacić i sobie odłożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak napisałem nie planuje tworzyć super wielkich stron a bardziej mniejsze strony ponieważ jestem leniem i
@Raspajpi: Zainsteresował mnie Twój wpis, bo stoję przed podobnym problemem. Pracuję nad stroną w wordpressie i zastanawiam się jak ją wycenić, ma ona parę zakładek, formularze, tabele informacyjne, jakiś slider, może nie są to fajerwerki, ale też nie najbardziej podstawowa rzecz. Posprawdzałem wyceny firm robiących w wordpressie, i dowiedziałem się, że za najprostsze rzeczy, nawet teoretycznie mniej zawartości niż to co napisałem wyceniają na ok 500zł.

Z tego względu mam pytanie,
@Lysygrubyibrzdkialesympatyczny: nie pracowałem z wordpressem, więc ciężko mi podać konkretne reguły. Czy uniwersalna metoda z przemnożeniem ilości poświęconego czasu razy zadowalająca stawka godzinowa się nie sprawdzi?
I jeśli w ramach projektu są negocjacje z klientem, to sugeruję uregulować za wczasu warunki dodatkowych zmian, bo zapewne takie się trafią i warto ucywilizować taki proces.