Wpis z mikrobloga

@RoHunter: Jak będzie zobaczymy jutro, ale być może ta przegrana okaże się zbawienna, bo Nawałka już wie czego może oczekiwać od piłkarzy, którzy go nigdy nie zawiedli (jak to brzmi xD). Mogło być tak, żebyśmy zremisowai, czy wygrali po słabej grze, ale i tak by znowu na nich postawił. Dodatkowo jeżeli jutro wygra (w dobrym stylu, to jest istotne) to odstrzeleni piłkarze stracą argumenty i grupa się skonsoliduje na nowo.
@Primusek: Z tego co kojarzę na poprzednich mundialach ostatnie mecze graliśmy właśnie odmienionym składem, a bramki strzelał chociażby taki Bosacki co na turniej miał w ogóle nie jechać. Nawałka może chce zagrać trzeci mecz w drugim meczu.
@Primusek: No teraz to jest wóz albo przewóz. Ale co nam po Błaszczykowskim i Miliku w formie z meczu z Senegalem? Jedyna kontrowersja to Kownacki w miejsce Grosickiego i chyba, mimo wszystko, Bednarek za Cionka, bo ten ostatni zagrał niezły mecz, gdyby odjąć ten pech przy golu na 1:0. No ale opinia publiczna ten ruch usprawiedliwia w 100%, więc to tylko taka mała kontrowersja dla mnie. Trójką z tyłu graliśmy od
@RoHunter: Jeśli chodzi o Cionka to ja tak samo uważałem, ale dzisiaj zacząłem się zastanawiać czemu jednak go skreśla. Może te zachowanie przy samobóju było nieracjonalne i uznali, że stracił głowę. A to niestety znaczy, że na tym poziomie nie może grać. Tak, czy siak Nawałkę będzie można ocenić dopiero jak wszystko się rozstrzygnie. Jak wygra to następny termin to Japonia. Jak znowu wygra to wiadomo, że 1/8 itd. Jak przegra
@CL4P-TP: Racja, po prostu próbował pokryć zawodnika na prawym skrzydle i dodatkowo jest surowy technicznie, więc nie można było oczekiwać, że będzie w stanie wybić tę piłkę lewą nogą. Musiały zadecydować inne kwestie. Może selekcjoner się przeliczył i sądził, że mimo wszystko lepiej wyprowadzi piłkę? Nie wiadomo.
@Primusek: Cały świat już wie że jak gra cionek dodatkowo z Pazdanem to wystarczy dać im piłkę i sami się pogubią szczególnie ten pierwszy. Tak zrobili czarni i stąd ta pseudo tikitaka we wtorek między srodkowymi obrońcami. Cionek nie potrafi wyprowadzać piłki to zwykły wybijak. Jak wyjdzie na kolumbie to ci dostaną prezent.
@dnasstorm: Kto miałby grać za Zielińskiego? Zamiana 1 do 1, czy zmiana formacji lub typu zawodnika? Zawalił on mecz z Senegalem, ale zawalił też Nawałka, który tak ustawił formację środkową. Brakowało połączenia pomocy z atakiem, brakowało mu swobody, dryblingu, podań pomiędzy liniami. Ale jeśli chcemy grać z kontry i mieć kim obsłużyć Lewandowskiego i Kownackiego, to przy dwójce z tyłu Krychowiak-Góralski, to właśnie Zieliński wydaje się być nadal najlepszym wyborem do