Wpis z mikrobloga

@newnoise Kasa synek, te odpady sa klasyfikowane jako przemyslowka wiec Janusz ktory to wywalil chcial to pewnie dac na odpady wielogabarytowe albo dac lokalnemu operatorowi wywozu odpadow ale tsn sie nei zgodzil bo utylizacja tego jest droga wiec sa to smieci przemyslowe a Janusz hurr durrr placic nie bedzie to wywalil do lasu xD ile mialem sytuacji z takimi Januszami to nie pytaj xD
@geszue Janusz ktory to wywalil z reguly prowadzi wlasna dzialalnos gospodarcza wiec powinien sobie to zutylizowac jako firma wiec najczesciej zamawiasz kontener danej wielkosci albo podjezdza smieciarka zabiera to, wazy, dostajesz kwit netto ile tego bylo jaki kod odpadu i to leci na dana instalacje po danym kodzie odpadu i danej cenie, ale to jest koszt kilku stowek spokjnie w zaleznosci od masy wiec janusze wywalaja do lasu
@geszue operator z reguly odbiera odpady od mieszkkancow wytworzone jako gospodarstwo tak? wiec gabaryty zabiera, a to jest odpad z firmy, zobacz ze tego byl caly bus patrzac na ilosc wiec janusz powinein sobie to zutylizowac jako firma nie jako mieszkaniec, albo na sklady zlomu gdzie auta skupuja czesci
@geszue jak najbardziej, jest coraz wiecej instalacji w Polsce ktore przetwarzaja odpady, jest klasyfikacja odpadow wedlug kodow wiec wszystko sie da tylko kase trzeba miec ekologia kosztuje utylizacja tez ale lepiej wywalic do lasu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@nama i mam nadzieje ze bedzie ich jeszcze wiecej kary powinny byc jeszcze bardziej srogie bo z tego co pamietam za wywoz smieci do lasu 5k kary, kiedys straszylem tym Januszow jak mi wlasnie z tekstami wyskakiwali ze do lasu wywiezie xD
@nama Właśnie Nadleśnictwo całkiem sobie nieźle z tym radzi i chodząc po górach widze że jest w miare czysto ( są jakieś małe śmieci ale nie gabaryty duże). Bardziej chodzi mi o tereny mojej miejscowości, takie jakieś okolice rzeki koło miejscowosci czy pola. Ostatnio na spacerze do browaru natknełem sie na kanape w rowie np.