•  

  2 001 - 1 = 2 000

  Autor: Günter K. Koschorrek
  Tytuł: Krwawy śnieg
  Gatunek: literatura faktu, wojenna
  ★★★★★★★☆☆☆

  "Ale kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że każdy z nas może zostać zmanipulowany przez żądnych władzy osobników znających sposoby zmotywowania masy i wykorzystania ich do własnych celów? Trzymają się zawsze na uboczu, tam gdzie bezpiecznie, i bez wahania poświęcą każdego w imię patriotyzmu. Czy ludzkość kiedykolwiek będzie w stanie im się przeciwstawić, czy też wszyscy, którzy polegli w walce, zginęli na próżno, a ich poświęcenie zostanie zapomniane?"

  Wspomnienia niemieckiego żołnierza, który walczył w latach 1942-45 na froncie z Rosjanami.

  Książka napisana jest bardzo prostym językiem, bez zbędnych ozdobników. Opisywane wydarzenia, których Koschorrek był uczestnikiem potwierdzają, że wojna dla zwykłych żołnierzy była jedynie walką o przetrwanie. Mimo, że na szkoleniach rekruckich do skutku wpajane były im hasła, aby walczyć za Wodza, Naród i Ojczyznę, to na polu bitwy, jakiekolwiek idee nie miały już znaczenia.

  "Dopiero gdy przez kilka dni nasłuchaliśmy się krzyków rannych, dotarło do nas, jak straszne musiało być takie leżenie na śniegu ze świadomością, że zamarzasz i że nikt ci nie pomoże."

  Krwawy śnieg nie wnosi do tematu II wojny światowej niczego nowego. W porównaniu z takimi książkami jak "Na Zachodzie bez zmian" czy "Żelazne trumny", gdzie wojna również jest pokazana z punktu widzenia żołnierzy agresora, nie wywołuje większych emocji, nie zaskakuje i nie "wstrząsa". Warto ją jednak przeczytać.

  #bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki

  źródło: k.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #rozdajo 1 z 2 Logitech G305 Hero Lightspeed by atencja się zgadzała na #blackfriday i #blackweek ᕦ(òóˇ)ᕤ

  Link zbiorczy do całej akcji: Black Week w MeblujDom - rabaty OD 15% (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  - Najważniejszą promką jest obniżenie o 20% cen modeli premium foteli Unique takich jak WAU, Hero, Spinelly, Ergotech i Space (ten ostatni nawet 22%)
  - Na pozostałe fotele od Unique przecena aż 15% - zobacz ranking foteli
  - Dużym zaskoczeniem jest dla nas współpraca producenta materacy od OPTIMUM gdzie obniżki zaczynają się od 20% i są lepsze niż niektóre lokalne promocje na topowe modele - w linku są poradniki i topowe polecane modele.
  - Fotele gamingowe z materiału Evolve PRO oraz Evolve GAMING Pro nieco taniej niż zwykle (spoko, wiemy, że tylko Markus z Ikei ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  - Wszystkie produkty od firmy Halmar (stoły, krzesła, fotele, obrotówki, no wszystko) przecena -15% już zaaplikowana do cen produktu
  - Spora część mebli od Signal również na 15% (80% oferty)
  - Meble twarde od BogFran z przeceną 15%
  - Meble Helvetia 15% aż do 6 grudnia
  - Prawdziwe raty 0% w Credit Agricole na 3,6 lub 10 rat :)

  - Jeśli jakiś produkt jest w przedsprzedaży (niedostępny na stanach magazynowych) to gdy zamówisz dany towar po cenie promocyjnej również po takiej zostanie wysłany gdy pojawi się na stanach.

  O samym ROZDAJO (pierwsze z dwóch! W niedziele kolejne, jeszcze większe, tzw dawka przypominająca ):
  • Udział biorą wszyscy, nawet zielonki ale tylko te, które założyły konto przed rozdajo
  • Losowanie tego rozdajo o 17:00 jutro przez Mirkolos czy Mirkorandom - w zależności co tam działa i start z kolejnym, znacznie większym.
  • Koszty wysyłki pokrywamy my (Paczkomat, DPD, GLS)
  • Jeśli zwycięzca się nie zgłosi na PW w 24 godziny od wygranej losujemy ponownie (i tak w kółko aż ktoś potwierdzi)

  Powodzenia Mireczki i Mirabelki!

  P.S W sprawie porad co do zakupów prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub na fejsie - w tym dosyć ruchliwym okresie postaramy się pomóc ale moce przerobowe mogą być skończone!
  pokaż całość

  odpowiedzi (7)

 • avatar

  I z kim ja teraz będę grał w planszówki ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #roksa #divyzwykopem

  odpowiedzi (20)

 • odpowiedzi (21)