Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dwa odcinki nowego show Disneya

wstałem

pomału rozpocząłem klaskanie

rodzina patrzy się na mnie jak na idiotę....



Disney wypuściło nowy serial animowany, który oddaje w 100% kwintesencję kreskówki z lat 80/90.

Panie i Panowie

Mirabelki i Mirki

Przedstawiam Wam:

The Legend of Three Caballeros.

Na początku odrobina Historii:

Były takie czasy, że Disney tworzył coś oryginalnego. No, poza tworzeniem filmów animowanych opartych na klasycznych bajkach jak Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka itd... Dzisiaj Disney pomału się wypala, przez co rozpoczął erę Remake'ów - Księga Dżungli, Piękna i Bestia a już niedługo Król Lew doczeka się odświeżonej wersji.

Jednakże w czasach swojej świetności Wielkie "D" stworzyło film pod tytułem "Three Caballeros" w 1944 roku. Był to film łączący animacje z scenami aktorskimi, okraszone genialną muzyką i... stereotypami? Ach... gdzie te czasy gdy nie mówiło się o poprawności politycznej.

Tytułowymi bohaterami byli:

Jose - Papuga - stereotypowy Włoch, który wyrywa panienki.

Panchito - Kogut - stereotypowy meksykanin, który nie może wytrzymać bez zabawy

I... Kaczor Donald. Out of nowhere.

Razem trio śpiewało fajne piosenki, tańczyli i wszystko było okraszone klasycznym slappstickiem.

Piękna animacja z pomysłowymi, wpadającymi w ucho utworami. 10/10 polecam.

W późniejszych czasach trójka tu i ówdzie pojawiała się, ale nic większego nie wyszło i praktycznie trio było skazane na zapomnienie...

.... aż do 2018 roku, gdy bez zapowiedzi, bez teaserowania pojawił się nowy serial.

Odnoszę wrażenie, że po sukcesie #kaczeopowiesci2017 Disney postanowiło znów odkurzyć stary format. Z tym że o ile DT trzyma się ściśle swojej starej formuły, tak Thee Caballeros zrobiło coś nowego, świerzego.

Fabuła :


Reszty nie spojleruje. Obejrzałem dwa odcinki i mam ochotę na więcej :)

Oprawa audio i wideo - o ile DT2017 poszlo w nowym kierunku, tak TLOTC jest klasyczną Disneyowską Animacją. Kreska przypomina tą, na której większość z nas się wychowała. Glosy postaci są świetnie dobrane, teksty genialne i - co najważniejsze - kreskówka jest niesamowicie śmieszna.

Jedyne do czego mogłbym się przyczepić to niekonsekwencja w animacji. Łączenie animacji kreskowej z CGI czasami bywa dziwne i niezrozumiałe.

Namawiam Was z całych sił, obejrzyjcie pierwsze dwa odcinki. Na YT w wersji angielskiej jest kilka odcinów dostępne, więc łapcie póki się da!!

#thelegendofthreecaballeros #disney #kaczordonald #seriale #kreskowki
  • 2
@Goofas: DT właśnie zmieniło swoją formułę, postaci na siłę się wydurniają. Widać że humor nie jest przygotowany dla inteligentnego odbiorcy. A co do 3 Three Caballeros, to ogarnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)