Wpis z mikrobloga

A tym razem tak nietypowo, i napiszę swoje przemyślenia/rady na temat podłączenia rejestratorów jazdy w naszych kropkach.

Sprawdziłem już chyba wszystkie dostępne kombinacje. I osobiście wygrywa podłączenie przetwornicy z 12v na 5v do lampki sufitowej i stamtąd krótki kabelek usb z 10 cm do kamerki.

Zalety:
+kamera startuje wraz z otworzeniem drzwi
+nie restartuje przy odpalaniu (jak w przypadku podłączenia do gniazda zapalniczki)
+ mamy "tryb parkingowy" 15 minut "albo więcej" po zgaszeniu samochodu/ zamknięciu samochodu a to dzięki temu, że przez kilkanaście minut komputer utrzymuje jeszcze zasilanie na lampce i dopiero potem ją odcina. Super sprawa.
+Najmniejsze zakłócenia sygnału radiowego
+Brak jakichkolwiek kabli widocznych i tych mniej widocznych :)

Wady:
- brak osobnego bezpiecznika jak komuś to przeszkadza? Ale w sumie można sobie dolutować przed przetwornicą.

Sprawdzałem dotychczas opcję, po prawym słupku i zasilanie z gniazda zapalniczki jak i podpięcie przetwornicy do zasilania zapalniczki - zakłócenia na radiu/widoczne kable.
Po lewym słupku i zasilanie bezpośrednio z bezpieczników przez kradziejkę + przetwornica. Zakłócenia radia tak ogromne że prawie żadna stacja nie odbierała.
Próbowałem różnych kabli etc, czy też wyciągania zasilania 12v pod lampkę sufitową od bezpieczników i też bez sensu.

Kamerka Viofo A119 z GPS

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten przydługi wywód :)

#grandepunto #elektronika #wideorejestrator #zasilanie #majsterkowanie #diy #motoryzacja
ElCidX - A tym razem tak nietypowo, i napiszę swoje przemyślenia/rady na temat podłąc...

źródło: comment_DdJSZUoS4hFwnykichOyDwEI8QG2an3Q.jpg

Pobierz
  • 10
@ElCidX: zakłocenia w radiu to miałem na chińskich ładowarkach, markowe nie zakłocaly. Wiec strach mi kupowac taką tania przetworniczke 12>5. Przydałaby się jakaś sprawdzona polecana...
@prawdziwek: Może i coś w tym być, ale ja zasilałem oryginalną ładowarką od kamery, jakąś tam ładowarką samochodową i xiaomi roidmi i efekty takie same.
Chociaż też chętnie bym wsadził tam pod podsufitkę coś bardziej markowego :D Tak dla spokoju ducha.
Mam jeszcze gdzieś w szufladzie taką zalaną w plastiki ale to pewnie taka sama chińszczyzna jak to co teraz.
@ElCidX: tryb parkingowy - 15 minut? to nie tryb parkingowy
nawet takich głupot nie pisz.
do trybu parkingowego używa się smartboxów, a nie twojej porady, która w gruncie rzeczy jest poprawna.
@ElCidX: To mnie teraz zaskoczyłeś. Nie wiedziałem, że ładowarki mogą wpływać na odbiór FM.

Ja sobie zrobiłem drugie gniazdo zapalniczki po lewej stronie obok skrzynki bezpieczników i tam wsadziłem podwójną ładowarkę. Z niej jeden przewód idzie słupkiem do kamerki, a drugi używam do ładowania smartfona.

Ostatnio się zastanawiałem czemu moje radio tak słabo odbiera, wymieniałem nawet bat anteny ale nic to nie dało. Spróbuję dzisiaj odłączyć ładowarkę.