•  

  Hej Mirki,
  Dziś pracowity dzień mieliśmy na Jeziorsku! Kilkanaście akcji, 21 wyciągnietych osób podczas triathiolnu. Później żaglówka ze złamanym masztem, a na sam koniec canoe, które poszło pod wodę. Jutro może będzie spokojniej... Pełne notatki w komentarzu.

  #wopr #ratownictwo #pracbaza

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   Dzisiaj z wody zostało wyciągnietych 21 osób! Łącznie w triathlonie startowało ok. 180 pływaków. Warunki panujące na Jeziorsku były trudne. W jednym z przypadków konieczna była akcja bezpośrednia do osoby, która została podtopiona przez wysoką falę. Mężczyzna został zabezpieczony pasem węgorza oraz dociągniety do jeden z łodzi ratowniczych. Współpracowaliśmy z różnymi jednostkami OSP, policją i ratownikami medycznymi.

   O godz. 15:17 z punktu obserwacyjnego w porcie w Ostrowie Warckim zauważyliśmy żaglówkę, której w krótkim czasie opadł maszt. Nie czekając wyruszyliśmy w kierunku potrzebujących pomocy żeglarzy. Na miejsce udała się jednocześnie jednostka Osp Proboszczowice oraz łódź policyjna. Żeglarze zostali odholowani w naszej asyście przez ochotników że straży pożarnej do bezpiecznego miejsca. Powrót na bazę o 15:46.

  •  

   @seven4pl: Dobra robota Mirku, dzięki za Twoją pracę!