Wpis z mikrobloga

#poprawawzroku powiem szczerze, że poddałem się. Ćwiczenia nie przynosiły rezultatów na dłuższą metę, tylko krótkotrwałe poprawy w widzeniu. Dzisiaj poszedłem do okulisty na badania. Nie ćwiczyłem już grubo ponad miesiąc. Wyszło że mam wadę wzroku na prawym 1,5 i dodatkowo cylinder bodajże 1 lub 0,75 na lewym nie jestem pewny, też chyba półtora i 0,75 cylinder.

Jednak poczułem się kompletnie olany przez okulistę, a myślałem, że jako młody facet będzie bardziej otwarty. Nawet nie zareagował kiedy wspomniałem o ćwiczeniach na poprawę wzroku, ani kiedy powiedziałem, że zanotowałem różnicę w odbieraniu kolorów lewym i prawym okiem. Tego raczej żadne szkła nie skorygują, nieprawdaż?

Dodatkowo badanie wzroku bez zakrapiania oczu i metodą dobierania szkieł. Całość poszła po łebkach, z mojej strony... w sumie też dałem dupy, bo powinienem się choć trochę bardziej postawić.

Teraz oczekuję na soczewki kontaktowe. Myślę jednak, że będę ich używać jedynie kiedy będą niezbędne.

Jak sądzicie, powinienem dać znalezisko ze sprostowaniem? Po rezultatach niemal dwumiesięcznych ćwiczeń, które tutaj dałem wiele osób mogło poczuć zbytnią pewność co do skuteczności ćwiczeń H.W. Batesa.

Nie uważam, że nie mają prawa działać, tymczasowo mi pomagały, jednak na dłuższą metę jak widzicie nie udało mi się zbyt wiele zdziałać. Wiele z nich była dla mnie też zbyt trudna do wykonania. Myślę jednak, że będę jeszcze próbować i wracać do tych ćwiczeń.
  • 11
@jestemRoman: Jak to bez zakrapiania oczu?

Przecież to znieczulenie, które dają u niektórych państwowych okulistów jest tylko do dotykowego badania ciśnienia. U większości prywatnych i niektórych państwowych pomiar jest bezdotykowy.

A jak wyglądają dodatkowe badania, jeśli zgłosiłeś, że chcesz mieć soczewki? Jak wygląda badanie krzywizny (czy jak to tam się profesjonalnie nazywa)?
@kemek: właśnie co do soczewek. Zaskoczyło mnie, że nie ma żadnych dodatkowych badań. Powiedział jedynie żebym szedł do okulisty, a ten zaproponował przygotowanie próbnych. Ot tak, uniwersalnie.
@jestemRoman: Aaa. Czyli nie byłeś u okulisty, tylko po prostu na badaniu komputerowym wzroku i nic więcej?

Bo napisałeś:

Dzisiaj poszedłem do okulisty na badania.


A on Ci poradził iść do okulisty?

Powiedział jedynie żebym szedł do okulisty