Wpis z mikrobloga

"Opozycja nie ma programu", "ośmieszają się na każdym kroku", "totalni", "targowica", "ulica i zagranica", "dno i metr mułu".

Ile razy to słyszeliście? 100? 1000? 10 000? Czy to są myśli wasze, czy umiejętnie powtarzany przekaz dnia? Stąd ta regularność zwrotów? Co one znaczą i czy aby na pewno skojarzenia są tak proste ( https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kazimierz_Kossakowski )? Czy wiecie kto i kiedy pierwszy raz ich użył ( https://oko.press/ulica-zagranica-inspiracja-dla-ulubionego-hasla-pis-propaganda-marca-1968-roku/ )? Czy PiS będąc opozycją był jakoś znacząco różny od opozycji parlamentarnej dziś ( https://wpolityce.pl/swiat/225500-parlament-europejski-wysluchanie-publiczne-ws-naduzyc-wyborczych-w-polsce-oburzenie-politykow-platformy-i-psl )? W jaki dokładnie sposób PiS był lepszą opozycją niż obecna? Czy krytykował PO nietotalnie?


#polityka #neuropa #4konserwy #pr #marketingpolityczny #ziemkiewicz

Opozycja liberalna (PO, .N, PSL, SLD)

  • Jest tak bardzo do niczego jak o niej sądzą Polacy 40.9% (27)
  • Dużo w jej obrazie to przyprawiona gęba 59.1% (39)

Oddanych głosów: 66

  • 13
@Drakii: Kukiz'15 jako swego rodzaju prymus opozycji powinien był się znaleźć na mojej liście sformułowań ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A tak na serio - Kukiz ma duży rozrzut, co poseł to pogląd, więc nie klasyfikowałbym ich jako liberałów (patrz Andruszkiewicz, którego wprowadzili do Sejmu). PiS ich "chwali", bo wie, że w razie czego może ich szast prast wykończyć i rozdziobać. Koncesjonowana opozycja.
@eoneon: Mnie szczególnie rozwalają "totalni", którzy są już nieco wyższym poziomem propagandy, bo jest to skrót od "opozycja totalna", który nie wytworzył się sam, tylko wykreowano go wzorując się na typowym schemacie tworzenia takich powszechnych określeń. On ma tworzyć wrażenie, że określenie "opozycja totalna" jest tak oczywiste dla wszystkich i używane tak często, że już nawet nie ma sensu używać go całego, bo przecież hehe wszyscy wiedzą o co chodzi, to
@eoneon: Jaka opozycja? To nieudaczniki i nie trzeba nic robić, bo sami się kompromitują. A o szufladach pełnych ustaw gotowych do wprowadzenia już słyszeliśmy i wystarczy tych bajek. Przyspawają się ryjem do koryta i będzie tak jak wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Blaskun: Oby było tak jak wcześniej, bo to będzie o zaświaty lepiej niż teraz, z charakterystycznym dla naszej teraźniejszości potencjałem na "później" w formie oligarchicznej dyktatury, do której zmierza piss.
@eoneon: Powiem tak: opozycja pod względem beznadziejności nie różni się od partii rządzącej. Obie strony tego konfliktu kompromitowały się, kompromitują i kompromitować będą. Po prostu PiS skrzętnie wykorzystuje każde, nawet najmniejsze potknięcie rywali i robi z niego gigantyczną aferę, jednocześnie zamiatając swoje brudy. Drobne błahostki typu 6 króli Petru, "dość dyktatury kobiet" czy Szczerba w kolejce do kibla urastają do rangi gigantycznych blamaży i powoli, acz konsekwentnie, budują wizerunek opozycji jako
Zamień nazwy, nazwiska i przykłady i masz lata 2005-2015.


@Januszek_z_Koluszek123: A Bydgoszcz to Santa Fe, wystarczy zamienić historię, szerokość geograficzną i parę innych rzeczy xD
Było jak było, ale to wpis o tym co jest teraz i ja mówię o tym co jest teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mam zamiaru licytować się na podobieństwa i debatować o tym, czy moralna waga odbija na korzyść jednej czy