Wpis z mikrobloga

@TheHamlet "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" albo "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały". Ciekawa i przyjemna lektura, przynajmniej część propozycji warta do wprowadzenia na co dzień w sumie nie tylko w kontaktach z dziećmi.
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" albo "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały".


świetne książki :) choć z tego co pamiętam, to są przeznaczone dla rodziców starszych dzieci. ale wiedzy nigdy za wiele- wiadomo :)
@emilkos8 tak, w dużej mierze dla starszych- testowałam na przedszkolaku i faktycznie działało :) Ale myślę, że warto przeczytać wcześniej, żeby wyrobić sobie pewne nawyki w komunikowaniu się z dzieckiem (i w sumie z dorosłymi też ( ͡º ͜ʖ͡º). Może dzięki temu łatwiej będzie się obchodzić np. ze zbuntowanym dwulatkiem albo wkurzoną żoną (OSTROŻNIE!) ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@TheHamlet Już kiedyś komuś tu polecałam książki, więc przeklejam cały komentarz:

Moja teściowa jest psychologiem dziecięcym pracującym w ośrodku preadopcyjnym i jako biegły sądowy i mam od niej sprawdzone i wartościowe trio książkowe:
1) Kompedium wiedzy o dziecku, 800 stron informacji o dosłownie wszystkim (taka instrukcja obsługi niemowlaka): http://www.empik.com/ksiega-dziecka-sears-william-sears-martha-sears-robert-sears-james,p1135485218,ksiazka-p
2) Informacje o stymulowaniu prawidłowego rozwoju mózgu, czyli - m.in. rozwój emocjonalny, uspołecznianie, mechanizmy samoregulacji i budowanie więzi. Całość w bardzo ciekawej i
@TheHamlet: Ja polecę "jak eskimosi ogrzewają swoje dzieci". Sporo mi poukładała w głowie - miałam jakieś tam rozterki dot wychowania.
"Jak mowić żeby dzieci słuchały. Jak sluchać żeby mówiły"
@TheHamlet @zagu: Smart Startu nie znalazłam, ale mam jeszcze to i ok 80% ćwiczeń się pokrywa: http://www.empik.com/zabawy-z-niemowlakami-na-kazdy-dzien-silberg-jackie,prod57386744,ksiazka-p

Mądrych rodziców najbardziej polecam z całego trio. Zwłaszcza do pokazania "dobrze radzącym" kobietom ze starszego pokolenia typu "niech się wypłacze", "musi spać od początku w osobnym pokoju" i "nie noś go tyle". Książka doskonale przybliżająca ideę rodzicielstwa bliskości.Też nie widzę jej w księgarniach, ale pssst... słyszałeś może o chomikuj? ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konto_do_rozdajo: Dzięki za odpowiedź. Mądrych rodziców też nigdzie nie mogę namierzyć. Znalazłem jakiś skan w pdf, ale przecież nie o to chodzi ()