Wpis z mikrobloga

Prowokacja? Rosja nazywa pułk rosyjskiej armii imieniem Warszawy i generała odpowiedzialnego za rzeź cywilnej ludności polskiej stolicy!!

Patrzcie co w Rosji zrobili, ale i tak pewnie u nas nie bedzie wiekszej afery, bo najbardziej bogoojczyźniana prawica to robiłaby z tego inbę w Sejmie gdyby to było na Litwie albo Ukrainie.
Poprzez dekret Putina w Rosji nazwano kilkanaście pułków nazwami miast i regionów znajdujących się obecnie m.innymi w granicach Ukrainy, Białorusi, Rumunii i ...Polski.
To jeszcze nic, bo dziwnym zbiegiem okoliczności warszawski pułk nosi dodatkowo imie A. Suworowa, którego jednostki dokonały rzezi cywilnej ludności na Pradze w XVIII w klik.
On sam tłumił też inne przejawy obrony polskiej państwowości.

A teraz wyobraźcie sobie co byłoby gdyby analogicznie na Ukrainie nazwano jednostkę ''Lubelski pułk imienia Szuchewycza''.
Byłby lament o pluciu nam w twarz i roszczeniach terytorialnych. Nawet wiem którzy politycy i którzy wykopowicze krzyczeliby najgłośniej.
No, ale może się mylę?

Info znalazłem na rosyjskich stronach, ale widzę są już pierwsze newsy na branżowych portalikach w PL.
Jako ilustracja rysunek z epoki przedstawiajacy symbolicznie rzeź polskiej Pragi.

źródło

#rosja #ukraina
#neuropa #4konserwy #polityka #ruskapropaganda
szurszur - Prowokacja? Rosja nazywa pułk rosyjskiej armii imieniem Warszawy i generał...

źródło: comment_L3Bm1LhwK4zp7nJgDT9eJIwElx4YtlZT.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@szurszur: > "Poprzez dekret Putina w Rosji nazwano kilkanaście pułków nazwami miast i regionów znajdujących się obecnie m.innymi w granicach Ukrainy, Białorusi, Rumunii i ...Polski." Nie zapominaj o Niemczech. link
  • Odpowiedz
@szurszur:

Rosja to wróg i wszystkiego złego można się po niej spodziewać od zawsze, a Ukraina to przyjaciel. Chyba w to nie wątpisz, no jakżeż Ukraina mogłaby cokolwiek nazwać imieniem ludobójcy Polaków.
  • Odpowiedz
@szczebrzeszyn09: A maja pułk Lubelski imienia Szuchewycza? Bo jak nie to nie ma analogii.
Mnie nie chodzi o samo honorowanie Suworowa, bo to robią od dawna. Chodzi o nazwanie pułku warszawskim i Suworowa jednocześnie.
  • Odpowiedz
@szczebrzeszyn09: Nie hołubię banderowców i nie raz nazywałem takie środowiska patologią. To w większości albo cyniczni populiści, albo w '' lepszym'' wypadku ludzie omotani propaganda jak to zwykle u nacjonalistów bywa.
Potwierdzasz to co zasugerowałem we wpisie. Miałeś okazję we wpisie skrytykować Rosjan. Żebyś chociąz jedno zdanie krytyczne napisał. Nie od razu wyskakujesz, ''a na Ukrainie''.
Powtarzam jeszcze raz - na Ukrainie nie ma lubelskiego pułku imienia Szuchewycza. W Rosji jest
  • Odpowiedz
Nie hołubię banderowców i nie raz nazywałem takie środowiska patologią. To w większości albo cyniczni populiści, albo w '' lepszym'' wypadku ludzie omotani propaganda jak to zwykle u nacjonalistów bywa.


@szurszur: To bardzo dobrze, bo na Ukrainie skrajna prawica dostaje mniejszosciowe glosy, wiesz dlaczego bo wladza mowi banderowskim jezykiem.
  • Odpowiedz