Wpis z mikrobloga

@neskaaa7: hmmm a jeśli nie chodzi o Ciebie to może chcesz kogoś oskarżyć? Hah

Policja najprawdopodobniej ma takie dokumenty ale jako osoba trzecia kopii tych dokumentów raczej nie wyciągniesz
@neskaaa7: Tak ulega zatarciu i osobę uznaje się za niekaraną. Podstawa prawna to art. 106 kodeksu karnego: "Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych."

W przypadku grzywny jest to pięć lat, ale uwaga jeśli miałaś rozłożone na raty to liczy się dopiero od spłacenia ostatniej. Można złożyć wniosek o wcześniejsze zatarcie skazania po upływie bodajże 3 lat. Podajesz powód, że masz
@icebox_96
@James_Earl_Cash
A powiedzcie mi jeszcze, jeśli osoba której to dotyczy pójdzie na policję, żeby to sprawdzić, to udzielą informacji? Z tego, co wiem, to na zaświadczenie o niekaralności trzeba chwilę czekać, a tutaj chodzi o pracę, a termin składania cv mija za kilka dni ( _)
@neskaaa7: Nie, raczej nie powiedzą. W ogóle to się prawo zmieniło chyba ostatnio, bo w tym artykule co dał mirek tr0llk0nt0 piszą, że w przypadku grzywny to jest rok. Jak ja miałem wyrok w 2010 to było to pięć lat.

Jeżeli w tej pracy chcą tylko potwierdzenia ustnego, a nie zaświadczenia o karalności to niech mówi, że jest niekarany/a, za to nic nie grozi.