•  

@teka82: jak to jest wszędzie widzieć antypolską propagandę? xD

•  

@teka82: Cała "wesoła gromadka" ludzi "wykonujących tylko swoją pracę" na to pozwoliła. Każdemu jednemu w tym ogonku należy się splunięcie w twarz. Poczynając od pomysłodawców, przez projektantów, urzędników akceptujących, finansujących i na koniec ludzi, którzy to montowali na przystankach.

•  

@teka82: nic nie rozumiem z tego tekstu, serio, może ten mały tekst pod spodem by coś mi wyjaśnił.. ogólnie bym to chyba zerwał..

•  

@teka82 Prawda boli? Dobrze, ma boleć.

•  

@teka82: @Kopytko1:
      Z tego co pamiętam to są zeznania skazanych w procesach za pogromy na zydach.
      Więc żadna propaganda, co najwyżej przypomnienie wszystkim co mają wybiórczą pamięć.

•  

@terion:
      @Czajna_Seczen:
      to dlaczego w Jerozolimie nie ma banerów że np. Morel mordował Polaków w obozie albo o zbrodniach żydowskich partyzantów?

•  

to dlaczego w Jerozolimie nie ma banerów że np. Morel mordował Polaków w obozie albo o zbrodniach żydowskich partyzantów?

@teka82: A czy Niemcy mogą w ten sam sposób wypierać się swoich zbrodni? Bo Polacy się wypierają, to my też możemy!
      Poza tym Morel przez cały kiedy popełniał zbrodnie, oraz przez większość swojego życia był obywatelem Polski, nie Izraela.

+: smyl, T...............n +3 innych
    •  

@terion: tu nie chodzi o wypieranie tylko o propagande (reklamowanie). Każdy kto chce może znaleźć wszystko w źródlach.

taki był to Polak, że uciekł do Izraela.

•  

Każdy kto chce może znaleźć wszystko w źródlach.

A jakoś fora są pełne didnuffin uważających że Polacy to nic nigdy źle nie zrobili.
      Niemcy też mogą powiedzieć że oni za nic przepraszać nie będą bo wszystko jest w encyklopedii. A tu nawet przepraszania nie ma, tylko zwykłe info o tym jak działał motłoch podburzony przeciw mniejszości. Bardzo na czasie, szczególnie np. wobec Syryjczyków i innych imigrantów.

taki był to Polak, że uciekł do Izraela.

@teka82:
      Nie on jeden. Jemu było łatwiej, ale uciekali też całkiem nie-zydzi.

+: T...............n, seicel +3 innych
    •  

@teka82 a gdzie tu antypolonizm?

+: T...............n, terion +2 innych
    •  

a gdzie tu antypolonizm?

@Ofacet: We wpędzaniu współcześnie żyjących ludzi w kompleksy w związku z grupką morderców sprzed pięciu pokoleń.

•  

@Francisco_dAnconia

We wpędzaniu współcześnie żyjących ludzi w kompleksy w związku z grupką morderców sprzed pięciu pokoleń.

Czyli ograniczanie wolności słowa poprzez wprowadzanie ustaw które mówią o karani ludzi za mówienie ZGODNIE Z PRAWDĄ że Polacy dołożyli swoje 5 groszy do Holokaustu nie jest antypolonizmem?

Odkąd prawda historyczna jest anty?

+: Gwyn66
    •  

Czyli ograniczanie wolności słowa poprzez wprowadzanie ustaw które mówią o karani ludzi za mówienie ZGODNIE Z PRAWDĄ że Polacy dołożyli swoje 5 groszy do Holokaustu nie jest antypolonizmem?

@Ofacet: A gdzie ja się do cholery wypowiedziałem na ten temat? Nie wciskaj mi słów, których nie napisałem.

Tak, prawda historyczna może być wykorzystywana do propagandy. Witamy w rzeczywistości.

źródło: i.kym-cdn.com

•  

@Francisco_dAnconia Nic Ci nie zarzucam, zadaje pytanie. I błagam, nie rzucaj mi tutaj Jordanem 'sraczką słowną' Petersonem.

Pytam się jasno: czy mówienie o prawdzie historycznej cię boli? Czy fakt że nasz naród wydał wielu morderców cię boli? To naucz się z tym żyć.

•  

Zastosowałeś dokładnie taki sam zabieg, jak pani reporterka, tylko dodałeś na końcu znak zapytania.

Pytam się jasno: czy mówienie o prawdzie historycznej cię boli? Czy fakt że nasz naród wydał wielu morderców cię boli?

@Ofacet: Jasne, że nie. Dlaczego miałby? Nie było u nas więcej morderców niż gdzie indziej, a na pewno mniej, niż w paru konkretnych narodach.

Boli mnie wykorzystywanie tego w propagandzie mającej na celu wpędzić nas w poczucie winy w stosunku do Żydów, co w efekcie ma się przełożyć na społeczne przyzwolenie na zapłacenie żydowskiemu stowarzyszeniu z USA wielomiliardowego haraczu.

•  

@Francisco_dAnconia

Zastosowałeś dokładnie taki sam zabieg, jak pani reporterka, tylko dodałeś na końcu znak zapytania.

Czyli nie zrobiłem tego samego.

Boli mnie wykorzystywanie tego w propagandzie mającej na celu wpędzić nas w poczucie winy w stosunku do Żydów

Zaraz, zaraz. Czyli stosując prawo symetrii powinniśmy przestać mówić o zbrodniach w Katyniu chociażby? Bo to jest wykorzystywane w propagandzie mającej wpedzic Rosjan w poczucie winy? Czy może o destrukcji polski z rąk niemieckich bo ktoś się może źle z tym poczuć?

O czym ty gadasz typie xD

•  

@terion: ale jaką wybiórczą pamięć? Moja rodzina jest z Sulejówka. Ryzykowali życie by przemycać żywność do getta. Po to, by na wykopie pisała, że 'Polacy zapomnieli że mordowali żydów'. Wstydź się.

•  

@teka82: Akurat TE muzeum ma status fundacji (jest de facto w rękach prywatnych) więc na pewno nie jest to za Twoje pieniądze, poza tym jak można uznać za propagandę taki cytat? Wystawa jest ciekawa, polecam serdecznie, może coś niej wyniesiesz

+: terion
    •  

. Po to, by na wykopie pisała, że 'Polacy zapomnieli że mordowali żydów'. Wstydź się.

@raczej_schizotypal:
      Czy twoja rodzina to wszyscy Polacy? Bo nie rozumiem o co chodzi. Tak trudno pojąć że jedni ratowali inni mordowali i wypada pamiętać o tym i o tym?

•  

@terion: żydzi też mordowali i ... no nie ratowali Polaków. A znasz coś takiego jak proporcje? Stu bandytów na kilkadziesiąt milionów ludzi? Bo już sto tysięcy bandytów na kilka milionów żydów to nie problem. Sto tysięcy bandytów na zero pomagających... a stu bandytów na setki tysięcy pomagających żydom ci się równoważy. Ciekawe. Sto bandytów kontra sto tysięcy zamordowanych za pomoc. Idźmy dalej - antysemici może coś tam pomagali, coś tam ryzykowali, ale byli podli bo nie chwalili się tym sąsiadom (to akurat bodajże z Guardiana). Zrozum - nie oskarżaj mojego narodu z powodu grzechu TWOICH dziadków, bo chyba wychodzisz z założenia, że im głośniej będziesz Polaków obwiniał tym mniejszy udział w tych zbrodniach będziesz miał - heloł, nie jesteś winny ani tego, że kolaboranci podpalili stodołę, ani nawet tego, że Twój dziadek zatłukł z kolegami te kilkanaście kobiet, aby ich ubrania Twojej babci oddać.

•  

@teka82:
      To jest po to, żeby jak najmniej było takiego gówna:
      https://www.wykop.pl/wpis/33389589/polska-patriotka-powoluje-sie-na-hitlera-bekazpraw/
      Bo ostatnio szambo wybiło.

•  

Stu bandytów na kilkadziesiąt milionów ludzi? Bo już sto tysięcy bandytów na kilka milionów żydów to nie problem. Sto tysięcy bandytów na zero pomagających... a stu bandytów na setki tysięcy pomagających żydom ci się równoważy.

@raczej_schizotypal:
      Skąd ty w ogóle.masz te liczby.
      Stu bandytów? Sto tysięcy żydowskich morderców? Sto tysięcy zamordowanych za pomoc?

Serioj esteś winny ani tego, że kolaboranci podpalili stodołę, ani nawet tego, że Twój dziadek zatłukł z kolegami te kilkanaście kobiet, aby ich ubrania Twojej babci oddać.

@raczej_schizotypal:
      To czekaj. II wś wywołali w końcu Niemcy, naziści czy nikt, bo nie nie wolno o tego wypominać tym co byli w opozycji antyhitlerowskiej?

•  

@terion: tych Żydów 'Polacy' zamordowali w latach 42(41?)-45 więcej niż w ostatnich tygodniach Żydzi protestujących pokojowo Palestyńczyków? Niż Sunnici Jazydów i Druzów? Niż afroamerykański barak Jemeńczyków?

•  

tych Żydów 'Polacy' zamordowali w latach 42(41?)-45 więcej niż w ostatnich tygodniach Żydzi protestujących pokojowo Palestyńczyków? Niż Sunnici Jazydów i Druzów? Niż afroamerykański barak Jemeńczyków?

@raczej_schizotypal:
      A co to w ogóle ma do rzeczy bo nie wiem?
      To jakaś nowa dyscyplina olimpijska i jak nie jesteś na podium to sie i tobie nie mówi?

A wiesz z w USA to murzynów biją? I co ty na to kolego?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Na miejscu Lewego poszedłbym do rudego i krótka piłka - ogarniasz dobrego selekcjonera albo mam w dupie ten cyrk.
    Podziwiam go, że chce mu się grać w tej piaskownicy. Mnie deprecha by dopadała już podczas dostania powołania.
    #mecz

odpowiedzi (38)

2 miesiące temu przysłał mi piffka @mitatuyo z Japonii, zupełnie o nich zapomniałem XD
    Więc Dzisiaj dość nietypowo bo chyba piwo japońskie + bonus XD

Wilkinson Hard Dry 88/100

+ Zapach jak cola
    + Dobrze kopie mimo że
    + 9%
    + może to Gin XD bo coś jest napisane o ginie ale dalej jest też napisane że beer XD
    + Jak ktoś lubi pić ciepła wódkę z 5dniowa otwarta wygasowana cola to polecam XD

- Za każdym razem skrzywiony ryj
    - Wszystko to takie rozwodnione
    - Mogłem wypić zimne
    - Pali w gardło XD
    - Trudno dostępne no chyba że ktoś jest z Japonii
    - Około 8zl za 350ml nie opyla się

Ogółem to nie wiem czy to było piwo więc pije też te coś małe co ma 130ml więc w sumie jak dodam dwa to wyjdzie legitnie normalny browar

Ten mały bonus to Kirin Beer i smakuje jak ciepły Żubr wymieszany z Tyskim ale trochę bardziej sloodsze. Kosztuje prawie 3zl za 130ml... Nie opłaca się w ogóle XD ahaaa i ma 5%

Spodziewałem się czegoś lepszego jak na Japonie Xd

W komentarzu zdjęcie dwóch
    XD

Elooo ale piecze w gardle jakbym pil zwykła wóde bez zapoi xD

#100browarowchallenge #pokazmorde #pijzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (43)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej Anno Domini 2018 proszę państwa
    #pilkanozna #mecz #reprezentacja

odpowiedzi (25)