Wpis z mikrobloga

oobe próbujesz wywolać podczas zasypiania. ld masz jak juz spisz i "przypadkiem" uświadomisz sobie ze to sen poprzez tzw. "testy rzeczywistosci"


@miciek335: oobe to jest ponoc doswiadczenie poza ciałem i wymaga innej techniki niż zwykłe ld jak dobrze pamiętam.
@Antwito: Może być tak że to co doświadcza się w #luciddream to w większej mierze nasza podświadomość natomiast podczać #oobe obserwujemy w większym stopniu rzeczywisty świat bez aż tak znacznej projekcji podświadomości.Np. podróżnicy astralni po opuszczeniu ciała widzą siebie i pokój w którym znajduje się ich ciało (lokalizacja przedmiotów itp.) tak jak będąc w ciele fizycznym.Oczywiście to są tylko moje domysły ( ͡° ͜ʖ ͡°).Dodam tylko że
@miciek335:

ld masz jak juz spisz i "przypadkiem" uświadomisz sobie ze to sen poprzez tzw. "testy rzeczywistosci"

Niekoniecznie. Raz mi się zdarzyło, że przy zasypianiu płynnie przeszedłem w LD poprzez test rzeczywistości. Nigdy wcześniej ani później nie miałem tak wyrazistego świadomego snu. Pełna kontrola nad snem, zupełnie inny poziom LD. Taka metoda posiada swoją nazwę, ale nie mogę sobie jej teraz przypomnieć.
@Key_user Praktykuję medytację.Ale nie trzeba medytować żeby mieć ld.Pierwszym krokiem w sztuce #swiadomysen to systematycznie prowadzony dziennik snów.Natomiast czytałem i też tak myślę że #medytacja pomaga.Wyjaśnia się to tak że będąc uważny i świadomy w ciągu dnia stajemy się bardziej świadomi także w czasie snu.Jaki stan świadomości za dnia taki będzie też w nocy.Tak mówią ludzie praktykujący Tybetańską Jogę Snu.
@Dreampilot: NIe wiem jak to się stało ale przez jakiś czas próbowałem zapamiętywać sny ale póżniej odpuściłem, po roku pojechałem do Tajlandii i trafiłem do świątyni gdzie mnisi odśpiewywali mantrę i było to dość dziwne uczucie, surrealistyczne, tego samego dnia miałem ld. Ogólnie ma to związek z oświeceniem i tak naprawdę stan ld to świat prawdziwy w sensie stanu umysłu jaki posiadamy, świadomość która patrzy na umysł.
@MAKZIE00: Myślę że to ta mantra Cię bardzo zainspirowała i zacząłeś, świadomie czy nie, myśleć o duchowości, LD itp. co spowodowało #swiadomysen w nocy.Ja swój pierwszy LD też miałem podobnie, a mianowicie, czytałem o tym temacie przed snem.Czyli oprócz technik bardzo ważne są inspiracja, motywacja i intencja.