•  

  Dzień 1/31

  Postanowiłem ponowić swoje poprzednie wyzwanie na tagu #freakzmedytuje Będzie to rodzaj dziennika, miejsca gdzie pojawią się moje przemyślenia oraz postępy w nauce sztuki jaką jest medytacja. Przez ostatni rok sporo się zmieniło, poprzedni challenge odcisnął swoje dobre piętno. Szkoda, że przestałem praktykować dalej i po pewnym czasie ciężko wypracowane efekty zaczęły stopniowo zanikać. Zaczynam z mindfulness meditation, chyba najbardziej popularny rodzaj medytacji i chyba zarazem najłatwiejszy i najprzyjemniejszy.

  Czego oczekuję?
  Na pewno efekty nie będą tak spektakularne jak za pierwszym razem, ale:
  - uporządkowania myśli, ogarnięcia ostatnio panującego chaosu
  - zwiększenia mojej cierpliwości
  - poprawy systematyczności (o tak doszło mnóstwo obowiązków)
  - zwiększenia spokoju ducha
  - poprawy samopoczucia
  - redukcji poziomu stresu, a co za tym idzie szerokiej gamy negatywnych i destrukcyjnych skutków

  Zacząłem od 7 minut, z umysłem jest jak z ciałem po długiej przerwie trzeba stopniowo wrócić do formy, jutro będzie to już 10 minut, pojutrze 15, a w kolejnych dniach normalne sesje po 20 minut. Czasem może dłuższe jeśli będą nadzwyczaj owocne.
  Z początku chaos, poddenerwowanie, przecież umysł musi być ciągle pobudzany setkami bodźców. Za każdym razem kiedy znowu zaczynam uciekać w zbędne myśli i odbiegać od rzeczywistości - powracam do oddechu, spokojne, głębokie wdechy doskonale się sprawują. 7 minut było idealnym czasem, pod koniec już wyczekiwałem timera który sam zadzwonił w idealnym momencie. Każdy powrót po przerwie jest ciężki i nie zawsze wygląda tak jak sobie zaplanowaliśmy, mimo chwilowego błądzenia i trudności udało odbyć się satysfakcjonującą sesję.

  Jak to robię?
  Siadam na podłodze, wyprostowuję się i unoszę lekko głowę, pochylenie jej do przodu powoduje senność przy zamkniętych oczach. Ustawiam minutnik na odpowiedni czas, biorę parę głębszych wdechów i medytuję.

  #freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag

  +: k......2, shiningsky +16 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ustawą zakazać wnoszenia recy na stadion
  #mecz

  odpowiedzi (4)

 • avatar

  Węgry - Chorwacja, co tu się...
  #mecz #meczgif

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  Bonek ty cepie skończony, idioto kompletny, leśny dziadzie zdezelowany, coś ty zrobił tej reprezentacji? Przecież ten żul przy linii powinien przebywać w szkole specjalnej, a nie prowadzić reprezentację czerdziestomilionwego kraju.

  No nie mam słów. Wstydziłbym się i jednemu i drugiemu rękę podać. Kompletne zera.

  Dlaczego w tej gównianym polackim związku piłki nożnej nie ma nikogo z IQ nie kwalifikującym do silnego upośledzenia umysłowego tylko same prostaki, wujki, Kuby i inne historie wiecznego upadku. Degrengolada. Marnować złotą generację.
  #mecz #pilkanozna
  pokaż całość

  odpowiedzi (19)