Wpis z mikrobloga

@realbs jakoś do mnie nie trafia ten argument o 3 ligach w CV. Że niby to ma udowodnić jego wyższość nad Messim? To aż taka obsesja z jego strony? Dla mnie trochę na siłę. Było wielu wielkich którzy spędzili karierę w jednym klubie. I bez tego Ronaldo jest wybitny.
Forza Juve!
@realbs: Wloska liga nie jest topowa liga (sam nie mam nic do Serie A), nawet nie jest jedna z najsilniejszych, wiec tu troche ten pan poplynal. No i renoma Man Utd i Realu Madryt jest poza zasiegiem Juve.
@SH91: Większych głupot dawno nie czytałem. Liga, której przedstawiciel w ciągu ostatnich czterech sezonów grał w finale Ligi Mistrzów dwa razy nie jest topową ligą. Domyślam się, że według Twojego rankingu wyżej stoi Bundesliga.
@realbs: Nie, nie jest i Twoje zakrzywione spojrzenie na rzeczywistosc niczego tu nie zmieni.

No grali nawet ogolnie w finalach 6 razy (od 1993) i powiedz ile razy wygrali? Raz.

Juve jest dobra druzyna na ospala i stojaca lige wloska (wielu fanow Serie A tak uwaza), ale do europejskich pucharow nie ma podejscia. Zawsze dostaja na finiszu nie becki co zwykly #!$%@? i wygladaja jakby sie z Ekstraklasy urwali ( ͡
@SH91: Ostatni akapit to jakiś żart. Liga Włoska jest tak słaba, że w zeszłym roku przebiła Niemiecką w rankingu UEFA i za niedługo może przebić Angielską. Liga Włoska jest tak słaba, że od dwóch lat drużyny z tej ligi eliminują Barcelonę strzelając jej trzy gole. A tym postrachem co do zespołów z Niemiec to dowaliłeś. Utknąłeś trochę w 2013 roku. Nikt się nie boi już Borussi i najlepiej go pokazała właśnie
@realbs: Jestem bardzo na biezaco z pilka. Bardziej niz by Ci sie wydawalo.

Jednak, skoro strzelenie Barcelonie 3 goli jest dla Juve tak wielkim w Twoich oczach osiagnieciem to nie mam pytan.

Te rankingi sa o kant dupy potluc i jako fan pilki powinienes to wiedziec.

Polska w rankingu FIFA jest 8 i co? Taka z niej potega ze wszyscy sie nas bali, a jutro gramy w cwiercfinalach, prawda? ( ͡
@SH91: Nigdzie nie napisałem, że trzy gole to osiągniecie. Rankingi są o kant dupy, ale akurat ranking klubowy jest wyliczany tylko i wyłącznie poprzez wyniki drużyny w Europie, więc jak najbardziej może być argumentem w tej dyskusji. Nie wiem w jakich kręgach Juve nie jest poważane, ale polecam zaglądać na zagraniczne fora czy chociaż Twittera, a nie czytać opinie z fanportali, gdzie ciężko o jakakolwiek normalna dyskusje. Pisanie, że dwukrotny finalista
@realbs: Fanportale omijam szerokim lukiem bo tam sa takie dawki raka ze glowa mala.

Posiadam tylko Twittera, fb no i wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Istnieja jak najbardziej bo czesciej w tych finalach na przestrzeni ostatnich lat bywali i wiecej pokazali w LM.

Dwukrotny finalista w ciagu czterech lat brzmi dumnie, ale rozciagnijmy to na 25 (od 93) i juz nie jest to takie imponujace. Szczegolnie ze
@SH91: Jeśli chcesz oceniać kluby na przestrzeni lat, to pominąłeś Steue Bukareszt. W końcu odnosili sukcesu w XX wieku. Jako kibic piłki nożnej powinieneś wiedzieć, ze liczy się to co jest teraz, bo nie ma drugiej takiej dyscypliny, która zmienia się tak szybko jak piłka nożna. A to ze wzbudzeniem strachu kiedy słyszy się o City, Chelsea czy o zgrozo, United to nie wiem jak skomentować. Fani angielskiej piłki mają bardzo
@realbs: Dlatego napisalem w nawiasie ze nieistotne czy slusznie budza postrach czy nie. Taki jest po prostu fakt. Jednak wzbudzaja respekt u innych druzyn czego Juve nie robi.

Angielskie zespoly podalem na szybko, bo z innych lig moglbym do kupy kilkanascie zespolow wymienic. Ale nie widzialem sensu, bo myslalem ze zrozumiesz o co chodzi bez czepiania sie o nieistotne szczegoly (w tym przypadku wymienianie 20 zespolow zeby lopatologicznie to tlumaczyc).

Bylem
@SH91:

Nie twierdze ze Juventus to zespol bez klasy. Klase ma, ale nie taka jaka widza fani. Bo gdyby nie dwa finaly LM ostatnio (i tak przegrane sromotnie), to mozna by mowic z czystym sumieniem ze Juve to typowy europejski sredniak na poziomie Ajaxu.


Szkoda, że nie dałeś tego akapitu na początek. Oszczędziłbym sobie czytania.

Idąc tą logiką, Manchester United aktualnie jest gdzieś pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa.
@realbs: W swojej lidze jest w czolowce i trzeba miec na uwadze budowe zespolu praktycznie od podstaw, ale tak w europie MU obecnie jest mocnym sredniakiem. Podobnie jak Juve.

Bo mocny zespol nie dostaje batow 3:1 i pozniej 4:1. Nie czarujmy sie. 1:0/2:0/2:1 tak, ale te wyniki ktore padly to bylo zwykle upokorzenie Juventusu i ich fanow, ktorzy wlasnie zyja dawna chwala Juve i latami swietnosci gdzie brylowali na europejskich salonach.