Wpis z mikrobloga

Blind Man, Blind Man ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

#muzyka ... #jazz

Encyklopedyczne Info o oryginalnym albumie a przy okazji o utworze

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele wartościowych wykonań, prawdopodobnie też jakieś godne odnotowania pominąłem, jeśli brakuje twojego ulubionego doklej w komentarzu...

<<<<>>>>>>>

Herbie Hancock - Blind Man, Blind Man alternate ake

Clark Terry & Bob Brookmeyer - Blind Man, Blind Man fajna bopowa wersja

Donald Byrd - Blind man, Blind man Soul-Jazz... fajne chórki

Dave Pike - Blind Man Blind Man Soul-Jazz... tego Pana zawsze polecam

Willie Bobo - Blind Man, Blind Man Afro-Cuban Jazz, Boogaloo, Latin Jazz... bardzo mi się to podoba

Skatala - Blind Man Ska... z Hiszpanii

Kai Winding – Blind Man, Blind Man uwaga cały album Dirty Dog...

Ari Borger - Blind Man Boogie Woogie, Soul... fajnie sobie grają

Herbie Hancock - Blind Man, Blind Man [tzw. oryginał na froncie]
likk - Blind Man, Blind Man ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wy...
  • 1
jako że wczoraj padłem z choroby i zmęczenia i nie zdążyłem zrobić wpisu, to dodatkowo bonus:

Blind Man ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

#muzyka ... #soul #rythmnblues #funk

Encyklopedyczne Info o oryginalnym wykonawcy zamiast o utworze kompozycja by
Don Robey, Joe Scott

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele
likk - jako że wczoraj padłem z choroby i zmęczenia i nie zdążyłem zrobić wpisu, to d...