Wpis z mikrobloga

Hejka! Niedługo jedziemy ze znajomymi do Anglii do pracy i musimy znaleźć jakieś miejsce do zamieszkania. Uznaliśmy że najrozsądniej i najtaniej wyjdzie nam wynajem całego domu dla siebie.
Chciałbym więc wiedzieć jak wygląda sam proces wynajmu. Mianowicie czy są jakieś dodatkowe koszty oprócz depozytu, o których powinienem wiedzieć? Jak wygląda papierkowa robota? Na co uważać? Jeśli ktoś przez to przechodził, to chętnie zasięgnę porady ʕʔ
#uk #anglia #emigracja #pytanie
  • 11
@chow_klatkowy: Wynajem domu w uk to temat rzeka.

Oprócz kosztu wynajmu i depozytu dochodzą jeszcze inne opłaty np prowizja dla agencji, opłata za każdego mieszkańca, opłata za sprawdzenie zdolności kredytowej.

Przygotujcie się na to, że agencja będzie sprawdzać wasze dochody, jaką macie umowę w pracy itd.

Po wynajęciu domu płacicie oczywiście czynsz za mieszkanie, rachunki, ale też tzw council tax. Jest to podatek, którego wielkość zależna jest od wartości mieszkania.
@motoinzyniere: niekoniecznie nie ma żadnego problemu. Wszystko zależy od właściciela mieszkania. Jeśli się zgodzi to ok, ale nie zawsze to robi.

Kilka miesięcy temu chciałem zmienić mieszkanie. Problem był taki, że w przeciągu miesiąca kończył mi się kontrakt w pracy. Mimo że chciałem wpłacić czynsz za 6 miesięcy z góry, agencja to zaakceptowała, ale landlord się nie zgodził i lipa.
@chow_klatkowy: Duzo powazniejszych agencji/landlordow ma ubezpiecznie dochodu, jak im lokator zaczyna fikac to ubezpieczyciel musi placic rent. Pewnie w warunkach ubezpiecznia jest klauzula mowiac jaki credit score/history/zarobki musi miec wynajmujacyc zeby ubezp. bylo wazne, jak sie nie kwalifikujemy to trzeba wyskoczyc z 6 miesiecy z gory. Placilem tak dwa razy gdy przeprowadzalem sie w nowy rejon uk/zaczynalem nowa prace/prace po studiach, lata zamieszkania w uk nie mialy znaczenia (druga opcja byl
@kwiatosz ja tak miałem jak przechodziłem na kontrakt. stac mnie bez problemu, ale się nie da bo kontrakt na 3 miesiące. zapłacić z góry za całość też się nie da bo coś tam innego. w takim razie sorry guys, z niekompetentnymi ludźmi nie będę gadał i wynająłem od kogoś innego kto nie robił niepotrzebnych problemów.