Wpis z mikrobloga

Już zaczynają się "zgrzyty";

1) pracownicy fiata protestują, bo od wielu lat nie dostali podwyżki a za ten pieniądze, które mają wyłozyć za CR7 można podnieść wynagrodzenia.

2) Juventus ma już wątpliwości finansowe, bo cały transfer ma wynieść 400 mln (wliczając prowizje dla agentów itd) co stanowi 25% kolejnych rocznych budżetów klubu.

i jako ciekawostka, która juz się tutaj przewijała, ale należy ją przypomnieć:

człowiek, który pisał w 2014r o transferze Kroosa do RM przed mundialem, gdzie gazety pisały że to nie możliwe i kluby zaprzeczały, napisał, że CR7 zostaje.
#realmadryt
  • 13
@seicel: mnei zastanawia jedno. Transfer wiąże się z przeprowadzką. Przed odejściem Mou było wiadomo, że coś się święci, bo nie zapisywał syna do szkółki pilkarskiej w hiszpani i będzie wynajmował mieszaknie w anglii. Do tego dochodza jeszcze aspekty językowe - chyba nie zna włoskiego.
@Pituch: Zrobili podobno jakieś nadzwyczajne spotkanie prezesa Juve, dyrektora generalnego, dyrektora sportowego, trenera, odpalili z marszu samolot do Madrytu, a teraz dopiero się zorientowali, że może wyjść za drogo? Myślę, że to bujda. Akcje idą w górę, dojdzie sprzedaż koszulek, większe zainteresowanie klubem, więcej fanów. Jak to mówił Florentino- najdroższe transfery okazują się najtańszymi. Zapłacą za niego kupę kasy, ale wcale nie jest powiedziane, że im się to nie zwróci.
@Marseloo: "podobno"

standardowa zagrywka: wielki hype a teraz szukanie małych wymówek.

Nie dojdzie do transferu? powiedzą, że wolą dać na podwyżki.ludzie będą patrzec na fiata inaczej, że woli pracowników niż jakiegoś piłkarza.
@Pituch: Wiesz, to wszystko jest do załatwienia. Piłkarze często przenoszą się gdzieś, a dopiero później uczą języka. Mnie to chyba już obojętne czy odejdzie czy nie, bo obie opcje mają swoje plusy i minusy. Jednak znając tyle o ile z gazet charakter CR7 to transfer wydaje się trochę bezsensowny. W RM może faktycznie napędzać swoją popularność rywalizacją z Messim no i jest w klubie, który jeśli nie jest obecnie najlepszy to
@skywalkergw: Ja wiem, że dla Realu to jest złoty interes. Nawiązuje do tego, że dla Juventusu to może okazać się też dobry ruch- większe zainteresowanie ligą włoską, może w końcu upragniona Liga Mistrzów, więcej kibiców.
@seicel: Zgadzam się prawie w całości. Jednak jeśli chodzi o logiczne myślenie to chyba to jest właśnie zamierzone zagranie. On nie pozwala o sobie zapomnieć. Nawet gdy gra słabiej to robi coś, żeby zawsze było wokół niego dużo szumu. Zagrał gorszy mecz w finale LM, to postarał się o to by i tak każdy mówił tylko o nim. Poza tym, że jest piłkarzem to jest też biznesmenem- zarabia swoim wizerunkiem, sprzedażą
@Marseloo: Tak, pod tym kątem zgadzam się z Tobą. Jednak nie dotarło do niego, że od dawna PR nie wyznaje hasła "nie ważne jak o Tobie mówią, ważne żeby mówili". Skupia na sobie uwagę, ale nie bierze pod uwagę konsekwencji. Neymar ma bardzo słabą opinię i w ankiecie dla dziennica Marca (czytany głównie przez kibiców Realu) ponad 80% osób było przeciwnych jego transferowi do RM. Oczywiście inną kwestią jest to czy
@seicel: Naprawdę? To przeoczyłem gdzieś tę ankietę o Neymarze. Widziałem tylko ankietę kogo woleliby kibice Mbappe czy Neymara i zdecydowana większość skłaniała się ku Mbappe.
Jak dla mnie to ostatnia dobra okazja, żeby sprzedać Ronaldo i jeszcze dobrze na tym zarobić. Zobaczymy co się wydarzy do jutra. ;)
@Marseloo: To ja mogłem coś pomylić w takim razie. Choć dużo to nie zmienia, wydaje się, że wpływ może mieć właśnie kiepski wizerunek Neymara, bo przecież jego wcześniejsza gra w Barcelonie nawet działa na korzyść. Kibicie Realu jak i Barcelony lubią zabierać gwiazdy swoim przeciwnikom i podkreślać to. Tak było z Figo czy Eto, choć ten drugi gwiazdą stał się dopiero w FCB.
@skywalkergw: Teraz wpadłem na takie informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wartość Juventusu na giełdzie w ciągu 3 dni skoczyła już o....22%. Z 665 milionów euro do 816 milionów.


151 milionów w 3 dni, a Ronaldo jeszcze nawet nie postawił stopy w Turynie. W ten czy inny sposób, ale jeśli Juve zdoła CR7 ściągnąć, to źle na tym nie wyjdzie.