Wpis z mikrobloga

#assassinscreed #pcmasterrace #gry
Skończyłem wczoraj Origins wraz z dodatkami i muszę przyznać że wyszła im ta gra świetnie. Po ~70h gry mam ochotę na więcej i na pewno jeszcze porobię poboczne questy które mi zostały i pozwiedzam świat który jest naprawdę spory.
Na plus można na pewno zaliczyć mechanikę gry - czyszczenie "fortów" z przecinków zapewnia sporo zabawy i jeszcze mi się nie znudziło, rozwój postaci też jest całkiem przyjemny i nie mam się do czego przyczepić.
Fajnie też wygląda sprawa z odkrywaniem starych budowli zostawionych przez pierwszą cywilizację (jest tego całkiem sporo), łażenie po wnętrzach piramid, starych grobowców itp.
Optymalizacja na PC też jest bardzo dobra, z gtx 1070 w 2k na ultra wyciągało prawie zawsze te 60fps.

Na minus zaliczam jednak fabułę która jest po prostu średnia i słabo opowiedziana. Ubisoft zrezygnował też z podręcznej encyklopedii sprawiało mi problem zapamiętanie tych wszystkich egipskich imion i nazw. Po prostu mi się to mieszało i czasem już nie wiedziałem kogo zastanę po dotarci do znacznika.
Jak dla mnie słabo wygląda też sprawa z magią, szczególnie w jednym z dodatków. Do tej pory ta seria to było raczej sci-fi i wszystko było wytłumaczone "pseudo-naukowo" a do tej części wrzucono magiczne przedmioty, odwiedziny w zaświatach itp bez słowa wyjaśnienia.

Ogólnie grę polecam. Po słabszych odsłonach (Syndicate było dla mnie po prostu nudne i wyłączyłem po kilku godzinach) czuć tej powiew świeżości i jeśli Ubisoft poprowadzi serię tą drogą to może być całkiem ciekawie.
Pobierz A.....3 - #assassinscreed #pcmasterrace #gry 
Skończyłem wczoraj Origins wraz z doda...
źródło: comment_2KjL6CTxhKrtpo8ig7oomq07ZuehyyAD.jpg
  • 14
@Andrzejek13 jak wygląda sprawa z aktualizacjami? Dodają jakieś zadania poza wielkimi DLC, bo nie wiem czy ta gra nie jest jako "gra usługa" dzięki czemu jest nadal wspierana. Mam zamiar ją kupić, ale sam fakt, że rozgrywka starcza na kilkadziesiąt godzin jest zadowalająca.
@robertos76: Z tego co wiem to patche dodawały nowe questy. W chwili obecnej dodają challenge w których trzeba pokonać jakiegoś tam bosa aby dostać unikatowy przedmiot. Jak dla mnie średnio interesująco to wygląda.