Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, #praca, w szczególności #pracait #it #programowanie, ale nie tylko. Macie dłuższą przerwę na obiad? U nas była, ale ostatnio szef stwierdził, że czas to zmienić - teraz czas na obiad nie wlicza się do ośmiu godzin pracy, jak jest u Was? To standard czy nie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 13
MikroblogowaKaczka: w normalnych firmach #it #programowanie standardem jest ze obiad, sniadnie, sranie, kawa wlicza sie w czas pracy, ale i tak nikogo nie interesuje ile godzin spedzasz w biurze. Jak robota jest zrobiona to mozesz byc od 10 do 15 w tym godzina na obiad i wszyscy maja to w dupe. Mowie z 10 letniego doswiadczenia. Wiec pracujesz u Janusza skoro kaze wam siedziedz 8h, przeciez i tak wiekszosc czasu przegladasz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze przy rozmowach pytam, jak wygląda kwestia przerw w pracy. Raz się naciąłem na firmę, która doliczała przerwę 30 minutową do 8-godzinnego dnia pracy, a na rozmowie rekruterka mówiła mi coś zupełnie innego. Szybko pożegnałem się z tym pracodawcą.

Teraz jestem w firmie, gdzie nikt przerw na obiad, chillout room czy wyjście do sklepu nie liczy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Na umowie o pracę, w przypadku pracy powyżej 6h dziennie przysługuje 15 min przerwy wliczonej w czas pracy. Pracodawca może wydłużyć tą przerwę, ale wtedy wydłuża się czas pracy (ale i tak masz 15 min wliczone w czas pracy). W przypadku IT częstym benefitem jest 30 min przerwa wliczona w czas pracy.
Ale niektórzy pracodawcy próbują trochę oszukać i narzucać obowiązkowe 30 min przerwy obiadowej, nie wspominając o tych 15