Wpis z mikrobloga

Zapewne ktoś, kto zagłębił się w ten gorący ostatnio temat(za sprawą kilku artykułów) widział już poniższy biuletyn, ale dla pewności wrzucam tutaj. Zaznaczony fragment jest najważniejszy, ale warto przeczytać całość. Można powiedzieć, że dolewa oliwy do ognia. No cóż, zobaczymy co Amerykanie oficjalnie powiedzą.
#lotnictwo #samoloty
Pobierz creative1222 - Zapewne ktoś, kto zagłębił się w ten gorący ostatnio temat(za sprawą k...
źródło: comment_qFB2dwyFtF5wBKoiFAoKInFseqQBXJWr.jpg
  • 10
@epll: Poprzedni sezon był podobny. Teraz mamy więcej samolotów, a problem ten sam. Nawet przy tych 10% procentach pasażerów występujących o odszkodowania, to idą już pewnie w grube miliony.
@Promozet1: Wiadomo, sama sytuacja miała miejsce w marcu i już od początku budziła lekkie kontrowersje, ale z tego co mi wiadomo, to kawałek tego biuletynu jest dostępny od niedawna.
@creative1222 przecież ten raport powstał po awarii silnika podczas lotu z Meksyku i jest skutkiem tego, co się wtedy wydarzyło. To że silniki RR mają problemy było wiadome od dawna, wydano min. zalecenia żeby rozparować silniki awaryjnych serii między sobą. Gdyby chcieć uziemić wszystkie samoloty z feralnymi silnikami to niektóre linie nie miałyby czym latać. To że biuletyn stał się publiczny dopiero teraz nie oznacza wcale, że zainteresowani piloci nie zapoznali się
@rosomak94: Nie chodzi mi o to, żeby uziemiać samoloty. Po prostu ciekawym faktem jest kontynuowanie lotu z jednym sprawnym(jak się okazało nie do końca) silnikiem do Nowego Jorku, gdzie bardziej oczywistym wyborem mogło być Miami. Biuletyn, który wrzuciłem powstał właśnie po tym zdarzeniu. Nie obwiniam tutaj w żadnym wypadku załogi, bo to nie mi jest dane oceniać co było w danej chwili najlepszym wyborem, ale skoro w firmie powstaje taki tekst,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rosomak94: Dokładnie. Niestety bezpieczeństwo współczesnego lotnictwa opiera się na ofiarach z wcześniejszych lat ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pozostaje nam tylko liczyć, że w końcu sytuacja się uspokoi. Na razie wszystko jest na dobrej drodze, bo do siatki wrócił LRE.