•  

Tutaj zgłaszamy incydenty z pierwszego wyścigu sezonu F4 @ Nurburgring Sprint GP

Format:
    PRO/SEMI/AM/rookie - Kto? - Co? - Kiedy/gdzie? - obowiązkowo podajemy czas zdarzenia z replaya wzorcowego.

Wzorcowe Replaye - TUTAJ

NIESTETY MAMY PROBLEM ZE ZDOBYCIEM REPA R1 Z PRO ORAZ R1 Z AM na tą chwilę incydenty zgłaszamy tylko z pozostałych wyścigów. Jak tylko brakujące replaye się pojawią to od razu damy znać.

Na zgłoszenie incydentów macie czas do poniedziałku do godziny 23:59

#acleague

źródło: Race01_Nurb.jpg

•  

@ACLeague: trochę mało czasu :P zwłaszcza jak nie ma wszystkich repów

•  

@cienki137 a w sumie może być do Wtorku 23:59 ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@ACLeague: serwer SEMI race 1, 3:10 kierowca skethoo uderza w stefanaterazwino, a ten potem we mnie konczac obu nam szanse na dobry wynik

•  

@ACLeague:
      1.Rookie - MaTTyPL - R2 1:40 i dalej - MaTTyPL pokpił sobie sprawę hamowania na T1 i uderza z pełnym impetem w wielu innych kierowców.
      2.Rookie - pietrekk - R2 2:39 - Próbuje wyprzedzić MaTTyPL po zewnętrznej stronie toru, w czasie dohamowania zajeżdża mu drogę i obaj dodatkowo kasują mnie, powodując kolejną stratę czasu.
      3.Rookie - Costelo - R2 3:30 - Costelo bez żadnej przyczyny przyhamowuje na środku prostej startowej wiedząc że jestem bezpośrednio za nim i powoduje kolizję.

•  

@ACLeague:
      PRO
      17:00
      Piekarz

3 uderzenia na T1 i T2 (3cie skuteczne)
      w efekcie spin i strata kilku pozycji
      https://youtu.be/Pi7geU238dY

•  

AM, wyścig 2, 8:55, NevilX (#30) vs LNL (#23)
      AM, wyścig 1, 4:30, NevilX (#30) vs MokrySedes (#22) - tego nie jestem pewien, bo chociaż przeskok (dosłowny) z wjazdu do boksów na tor mnie cholernie zaskoczył i złapałem trawę, to mało straciłem i co najważniejsze mogłem to jakoś wyratować

pokaż spoiler Ciekawostka bez zgłoszenia, osobisty karny kutas:
      AM, wyścig 2, 7:30, NevilX (#30) vs mateush92 (#2) - odjebanie niemal tego samego co sedes w poprzednim wyścigu, tylko mniej fruwająco i bez konsekwencji dla kogokolwiek, bo mnie już kolega do waszej jazdy przyzwyczaił (macie jakieś team orders na takie okazje czy ki chuj?)

•  

PRO, wyścig 2, 9:44, Szuwar na hamując do nawrotu nie zachował ostrożności i wyspinował mój bolid, po czym przy powrocie na tor pojechał pod prąd uderzając we mnie drugi raz i jadąc na czołówe z Hitmansonem. Sam spin po puknięciu nie jest az taki tragiczny ale sama próba powrotu na tor jest karygodna.

•  

@ACLeague: Maciejooo, AM, R1, 6:40. Wyprzedzając na prostej start/meta spycha mnie z toru nie dając mi żadnych szans na ucieczkę. W czasie kiedy się to przydarzyło, byłem przekonany, że było to zrobione z premedytacją. Po obejrzeniu powtórki dalej tak twierdzę.
      https://streamable.com/ti7oh

pawko, AM, R2, 1:50. Tu sytuacja łagodniejsza, pawko próbuje uniknąć kolizji, ale pomimo zostawienia mu miejsca uderza we mnie.
      https://streamable.com/ffubk
      https://streamable.com/9n1nr

pokaż spoiler wybaczcie, że powtórki nagrywane telefonem, ale nie dałem rady ogarnąć płynnego nagrywania na komputerze.

Z tego miejsca chciałbym serdecznie przeprosić hawelor'a. W R2 kontrując nadsterowność uderzyłem go, po czym wpadł w spin i dostał strzała od innego kierowcy jadącego za nami.

•  

ROOKIE
      5:35
      MrSpeed

Popełnił błąd na nawrocie po czym postanowił, że zepchnie mnie z drogi. Ponadto podczas powrotu na tor wykonał na mnie manewr PIT.

PS: Na miejscu administracji przyjrzałbym się również sytuacji z 1:35 (przed przekroczeniem prostej start/meta). MrSpeed, tak samo jak mnie, wycina o koło zawodnika Dafir.

Jak dla mnie koleś ewidentnie nie posiada aplikacji Car Radar.

+: DBR9, fwing
    •  

@ACLeague
      PRO R2
      Szuwar
      Niebezpieczny powrót na tor
      9:50 Nawrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ACLeague:
      AM R1:

2:04 Turbo_ONE - wjazd w tył bolidu na początku wyscigu, wystrzelony wypadam w kierunku Pawko, uderzam w niego i uszkadzam przednie skrzydło;

28:47 MrBwoah - odbija na mnie na prostej podczas jego proby wyprzedzania, wypycha mnie z toru i rujnuje mi caly wyscig w kluczowym momencie, spadam o jakies 8-9 pozycji i wypadam z TOP10 na kilka minut przed koncem wyscigu;
      29:38 LNL - podczas jego proby wyprzedzania zajezdza mi droge uderzajac tylnym kolem w przednie, zero ogarniecia;

AM R2:
      2:23 TakieKlocki - wyjechanie w poprzek trasy podczas powrotu na tor, zajechanie toru jazdy
      11:22 Sterk ..gamdom... - Uderzenie w bok
      15:56 Hawelor - torpeda w nawrot, mimo ze bylem duzo przed nim w momencie hamowania i wchodzenia w zakret - wywozi mnie z T1 [inaczej bylby kontakt] kompletnie zamykajac mi wyjscie - trace dwie pozycje.

•  

@ACLeague: kurcze, nie widzę r2 - jestem ślepy czy jest ylko r1? xd

•  

Wszystkie replaye zaktualizowane na dysku.

•  

@ACLeague:
      ROOKIE

R1:
      1:47 Lucanus - trochę race incident, bo miejsca było w miarę dużo, plus jeszcze więcej tarki, a ziomuś przestrzelił zakręt, w każdym razie mogłem ostrożniej
      2:04 Fear - samopodpierdolka, na oponkach ugrzanych po poprzednim uślizgu miałem podster w łuku i puknąłem MattyPL za co serdecznie przepraszam.
      8:06 Pietrekk - miał zostawione dużo wewnętrznej, jednak zamiast tego crash
      17:01 Pietrekk przypomina sobie że miał wjechać do pitu, więc przecina czerwone kerby i trawę :D
      17:54 Dafir - race incident , niby pojechał szeroko i potem szybko wrócił zajechać przede mnie, ale jednak zostawił trochę miejsca, którego ja już nie zdołałem wykorzystać jadąc po łuku. Potem niezrozumienie sytuacji, drugie puknięcie przy próbie zjechania nas obu z trawy na tor, no i wygląda na to że niesłusznie zyskałem w tym miejscu pozycję - raczej powinienem był go puścić przodem.
      26:15 Sadko - bump w dupę (nie zgłaszałbym takiej błahostki, ale....)
      27:05 Sadko - wbija się we mnie wywalając poza tor, po czym od razu próbuje wykorzystać to do walki i zyskania pozycji, zakleszczamy się kołami tuż przed zakrętem, crash

R2:
      1:48 MrSpeed - on jest na P1, ja jestem na P2, jadę od wewnętrznej T1, po czym on chamsko zajeżdża mi drogę powodując gigantyczny karambol praktycznie całej stawki (to zasługiwało na restart wyścigu). Ja rozwalony próbuję co nieco jechać, ale mam skręconą kierownicę, więc w końcu pituję, przekraczam minimalnie prędkość, czeka mnie jeszcze jeden przejazd przez pity a karę, jestem dublowany przed upływem kilku minut wyścigu, cały wyścig stracony przez crasha na T1.

+: DBR9
    •  

@ACLeague:
      Rookie
      R2
      1:45 Mateusz Jasnowski uderza we mnie oraz sz__po na T1

W tym miejscu chciałbym przeprosić kierowców sz__po oraz B22i za swoją amatorszczyznę. Po karambolu chciałem zjechać na trawę, aby nie blokować toru. Powinienem zatrzymać się i dać się objechać innym kierowcom, wtedy to zdarzenie na T1 miałoby dla was dużo mniej przykre konsekwencje. Przepraszam.

+: fwing, DBR9
    •  

@costelo: Mój błąd, przepraszam za to, złapałem podsterowność i nie do hamowałem się do zakrętu, uważam że sz_po mi zamknął miejsce w zakręcie, ale ciebie nie powinienem dotknąć, tak czy inaczej. Zrobiłem trochę jak Kimi na GP Brytanii, ale no, zdarza się :) Nie chciałem tam nikogo wyprzedzać, po prostu nie zmieściłem się przez podsterowność. Serdecznie przepraszam.

•  

@NevilX: Ja Cię najmocniej przepraszam, wypadłem na trawę bo unikałem chaosu po szykanie i musiałem na tor wrócić, wszystko było dobrze poza tym że ten pas oddzielający wjazd do pitów a tor powoduje że auto leci. Chciałem przy linii wjechać i mnie wybiło bardziej na środek w stronę racing line. W jakimś GT byłoby normalnie a tu w OW wystrzeliłem jak z procy. Zaskoczony byłem tak samo jak Ty. Jeszcze raz przepraszam.

•  

@Ja_sny: @Mokrysedes: Bardzo przepraszam Panowie, ale czy wy robicie sobie ze mnie jaja? W wyścigu pojechałem trochę jak ameba i chciałem za to przeprosić (przepraszam). Natomiast fakt, iż wasze komentarze wstawiliście krótko po moim, oraz to, że stylistycznie go przypominają, daje mi podstawy sądzić, że ktoś tutaj próbuje wystrychnąć mnie na dudka. Mogę się też mylić. Najmocniej przepraszam.

+: fwing
    •  

@r3pr3z3nt: byłem w identycznej sytuacji z Majestic, jak Ty z hawelor.
      Majestic 2 razy próbował mnie wyprzedzić tzw. divebombem. Pierwsza sytuacja miała miejsce w szykanie, widziałem go w lusterku i opóźniłem wejście w zakręt, aby w niego nie uderzyć. Jak się na pewno domyślacie, poszedł za głęboko, więc odzyskałem pozycję. Zaraz po tym, w pierwszym zakręcie, opóźnił hamowanie tak mocno, że obaj polecieliśmy bardzo głęboko. Gdybym chciał normalnie wejść w zakręt, to zapewne nie ukończyłbym wyścigu. Nie zgłaszałem tego, bo nie było kontaktu i był to mój błąd, że nie chciałem kolizji i zostawiłem mu miejsce. Następnym razem będę jechał linią wyścigową i taki divebomber wyeliminuje mnie i siebie z wyścigu.

•  

@costelo: Ja jawnie przyznaję się do błędu, nie wiem jak jeździłeś, bo skupiałem się na własnej jeździe.

•  

@Skawarotka: Dla higieny zglos. Nie chodzi o kary, tylko o to, ze niektorzy moga nie wiedziec ze to jest niedozwolone, dowiedza sie i pojada w przyszlosci lepszy wyscig.
      Zeby sie uczyc na bledach trzeba wiedziec, ze zrobilo sie blad.

•  

@ACLeague:
      PRO; R1; Piast; 1:55; kierowca Piast nie zauważa, że jadę koło niego po wewnętrznej i ładuje mi bombę w bok przez co tracę sporo pozycji + uszkodzenia aero

PRO; R1; Hitmanson; 2:10; Kierowca Hitmanson schodzi do apeksu jakby mnie tam nie było przez co zaliczam spina, dostaję strzały od każdego mijającego mnie kierowcy i w tym momencie konczy się dla mnie wyscig (totalnie rozwalony wóz i odległa pozycja)

PRO; R2; Fifa2195 i Naxaz ; 3:25; Kierowca Fifa uciekając przed nieprawidłowo wyjeżdżającym z pitlane Naxazem wypycha mnie z toru i tracę pozycję.

•  

@fwing: z góry przepraszam. Nie mam jak ściągnąć replaya z R1 (bo na dysku replay który jest podpisany jako niby "R1" jest z R2) ale z tego co pamiętam,to wróciłem do pitu w taki sposób bo ktoś uderzył w mój bolid podczas zjazdu do boksu a był to chiken.

•  

@DBR9: Tutaj pojechałem na ten zakręt zbyt optymistycznie i myślałem że wyprzedzę 2 kierowców jednocześnie, ale przesadziłem, więc przyznaję się do winy.

+: fwing, DBR9