Wpis z mikrobloga

Jaki jest problem, aby dolecieć do innej gwiazdy?

Jeśli wyruszylibyśmy już dziś do jakiejś tam gwiazdy i podróż trwałaby 19k lat, po kilkuset latach na ziemi rozwinęlibyśmy technologię umożliwiającą dotarcie do tej samej gwiazdy w np. 5k lat. Ludzie po 19k latach dolecieli by do planety zamieszkałej już przez ludzi, którzy dolecieli tu wcześniej.


Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4405297/jaki-jest-problem-aby-doleciec-do-innej-gwiazdy/

@menypeny w zwiazku z prywatnymi sprawami przekazala mi prowadzenie listy, w razie jakis pytan albo sugestii do czego wolac piszcie do mnie @botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach. Jest nas już ponad 200 osób. Zeby dolaczyc nalezy kliknac na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknac dolacz w tej grupie. Przepraszam jak troche wymagajace nie ja to wymyslalam :(

#gruparatowaniapoziomu #kosmos #astronomia #ciekawostki #nauka #liganauki #ligamozgow
b.....u - Jaki jest problem, aby dolecieć do innej gwiazdy?

 Jeśli wyruszylibyśmy j...

źródło: comment_Y9UFDUmX1HFhq2V17cnVAY5WYVBccZnF.jpg

Pobierz
  • 23
@botpoziomu: dlatego nikt tego nie próbuje nawet, bo jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że za 5k lat ktoś wymyśli podróże międzygwiezdne z prędkością nieskończenie przekraczającą prędkość światła.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@botpoziomu: za x lat będziemy podróżować o n szybciej, za y lat będziemy podróżować o m szybciej itd. To trochę brzmi jakby nie było sensu robić cokolwiek, bo za ileś lat będzie już łatwiej osiągnąć dany cel. Rozumiem wszystko i się zgadzam z tym, ale jednak jest to dość smutne.
@botpoziomu: Problemem w sumie nie byłby tylko czas podróży ale też przetrzymanie ludzi przez te kilka tysięcy lat na tym statku.
Pierwszą opcją tak jak na filmie byłoby wysłanie powiedzmy 200 ludzi, którzy rozmnażali by się przez te kilka tysięcy lat. Powstaje pytanie co z mieszaniem DNA? Przez kilkanaście pokoleń dałoby się jakoś to opanować ale cała podróż? Po dotarciu do celu wyszedł by nowy chory albo upośledzony gatunek. O ile
@kapuczina_corki_somsiada obawiam się, że nic co posiada masę nie jest w stanie polecieć przynajmniej z prędkością światła czyli po za fotonami( światłem) nic nie ma prawa polecieć chociaż z tą prędkością. Mam świadomość jak niewiele jeszcze wiemy ale zapewniam cię, że tego akurat możemy być pewni. Ale kto wie, może kiedyś uda się osiągnąć chociaż prędkość bliską prędkości światła a za tym podróżnicy trochę "zagięliby" czas względem nas co wynika z teorii
@koleszka2000: jeśli myślimy o prędkości jako bezwzględnej wartości "na budziku" to tak, światła nie przegonimy. Jest jeszcze druga możliwość - "skrócić" sobie drogę, a wtedy względem obserwatora na Ziemi możemy się poruszać w zasadzie z dowolną prędkością. W zasadzie tylko takie rozwiązanie przy wycieczkach międzygwiezdnych wchodzi w grę. Prędkość światła w porównaniu do niewyobrażalnych odległości we wszechświecie jest absurdalnie niska, a próba jej osiągnięcia zwyczajnie nieopłacalna i nieadekwatna do pochłoniętych zasobów
@TurboRookie no czytałem niedawno o odkryciu z detektorów fal grawitacyjnych ale szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w to, tak czy inaczej napęd warp miałby zaginać czasoprzestrzeń, wszystko sprowadza się do względności. W ogóle to wszystko wydaje się skomplikowane, ale fascynujące zarazem